yukarı

Skoda Octavia 2021: Hacim çarpı Cazibe

Aile saadeti arayanların tutkulu aşkı yeni Skoda Octavia, geç de olsa ikinci nesliyle Türkiye'ye ulaştı...

kaynak: Skoda

İlk çocuğu için bebek arabası alanların sıklıkla düştükleri hata renk, plastik kalitesi ve AVM'de dolaşırken nasıl görüneceğine fazlaca önem verip kullanışlılık kısmını es geçmektir.

Oysa pek yakında, yedek bezler, kıyafetler, oyuncaklar, mamalar, montlar ve nereye konacağını kimsenin bilmediği torbalarla gelecektir gerçek hayat. İşte o zaman sahip olmak isteyeceğiniz bebek arabasının tam boy aileler için araba muadili Skoda Octavia.

Skoda Octavia 2021


Makyaj kıvamındaki değişimlerin Octavia'yı daha bir sevilesi yaptığı kesin. Çift parçalı farlar tarihe karıştı ki başka ne isteriz! Gövde boyunca daha keskin kat yerleri ve arkadaki Kamiq/Scala tarzı stoplar en az iki tık daha genç ve enerjik yapmış Octavia'yı.

Yeni Skoda Octavia daha keskin bir tasarıma sahip

Üstüne bir de sıradışı bir renk tercih etmenizi önerirdik ama muhtemelen öyle bir tercih yapmayacağınız için Türkiye'ye getirilmemiştir!..

Yeni Skoda Octavia

Son Golf ve Leon'la aynı platformu paylaşan yeni Octavia, kendi sınıfının zaten en geniş ve kullanışlısı da, bir üst sınıftakiler bile onun yanında kısık sesle konuşuyor. Tamam, 4.69 m uzunluk ciddi bir rakam ama bunun her santimini efendilerinin hizmetine sunma ustası Octavia. Diğer tüm Skoda'lar gibi.

Skoda Octavia iç mekan

Hızlı turumuza küçük şişeleri sıkıştırıp tek elle açabilmenizi sağlayan bardaklıktan başlayıp ön ve arkada 1.5 lt'lik şişeleri ağırlayan kapı içi ceplere geçiyoruz...

Arkada, panoramik sunroof'la (Octavia Combi) bile darlamayan tavan ve hemen altındaki yetişkin dizlerinin rahatlığı tam bir Octavia klasiği. Üç yetişkin çocuğunuz bile olabilir, o derece!

Skoda Octavia iç hacimde sınıf lideri

Dördüncü nesil Octavia'da yeni kabin tasarımıyla birlikte, donanıma göre 8,25 veya 10" dokunmatik bilgi ve eğlence ekranları öne çıkıyor. Kolay kullanılan, yüksek çözünürlüklü sezgisel dokunmatik ekran, birçok özelliğe kolay ve hızlı erişim sağlıyor.

Yeni Skoda Octavia ilk head up display"li Skoda

Bununla birlikte yeni Octavia, "head-up" göstergeye sahip ilk Skoda modeli oldu. Bu donanımda hız, navigasyon gibi önemli bilgiler ön cama yansıtılarak sürücünün gözünü yoldan ayırmadan sürüşe devam etmesi sağlanıyor. 10,25 inç’lik dijital gösterge paneli ise, sürücünün ekranı farklı temalarla kişiselleştirebilmesini sağlıyor.

Skoda Octavia sade ama sıkıcı değil

Belki en önemli husus olan 600 litrelik bagaj ise insanda duvarlara mağara resmi yapma isteği uyandırıyor. Liftback bagaj kapağının yük gemisi misali açılışı da cabası. Octavia Combi'yi tercih edenlerse, fazladan tarzın yanı sıra, fazladan 40 litre bagaja hak kazanacak.

Skoda Octavia ve 600 lt bagajı

Skoda'nın kullanıcı dostu geleneğinin bir göstergesi olarak, sürücü tarafındaki kapının içinden şemsiye çıkıyor. Silecek suyu deposunun kendinden hunili kapağını ve depo kapağında buz kazıyıcıyı da unutmayalım.

Motorlar benzinli, nefis ve hafif hibrit destekli. 3 silindirli 1.0 TSI EVO e-TEC 110 hp ve 200 Nm'lik değerleriyle daha fazlasını istemenize yol açabilir.

Skoda Octavia Combi_arabazzi.com

Yine hafif hibrit destekli 1.5 TSI EVO e-TEC de 150 hp ve 250 Nm torkuyla 10 numara 5 yıldız. Yeni Octavia bu en güçlü motorla 0-100 km/s hızlanmasını 8.5 saniyede tamamlıyor ve 230 km/s maksimum hıza ulaşabiliyor.

Skoda Octavia Combi 640 lt bagaja sahip

Hem 2020 sonu için kampanyalı 299.800 TL'lik giriş fiyatını sindirdiyseniz, +25.000 TL'nin lafı olmaz bizce... Yeni Skoda Octavia, Türkiye’de Elite ve Premium olmak üzere iki donanım seçeneğiyle satışa sunuldu.