yukarı

Skoda Kodiaq 2021: Hafif ama etkili makyaj

Skoda'nın hem satışta hem boyutta lider SUV'u Skoda Kodiaq, dört muzaffer yılın ardından gelen makyajla cildini tazeledi

18 Nisan 2021 kaynak: Skoda

En çok satan modelini yenilerken radikal değişiklikler yapmak zor ve risklidir. Hele ki konu makyaj ise, maliyetler ve derinlemesine müdahale edemeyeceğiniz gövde elemanları da girer devreye. Tabii bir de markanızın gelenekleri...

Yeni Skoda Kodiaq'ın makyajla gelen değişimleri belki kimsenin şapkasını uçurmayacak ama her açıdan dar bir oyun alanında olabildiğince keyifli ve modern bir evrim söz konusu.

Skoda Kodiaq 2021 için makyajlandı_arabazzi.com

2021 makyajlı Skoda Kodiaq'ın manşetlik haberleri kısaca şunlar:

İlk kez "full LED Matrix" opsiyonlu farlardaki optik rötüşlar.

Küçük dokunuşlarla iyileştirilen aerodinamik yapı.

Kodiaq RS'in kuşanacağı yeni TSI motor.

2017'den bugüne toplam 600.000 adet gibi büyük bir satış başarısına imza atan Skoda Kodiaq, zaman içinde model ismini bagaj kapağına yazdırmak ve Superb'de kullanılan direksiyonu transfer etmek gibi yeniliklere imza atmıştı.

Skoda Kodiaq 2021

Ön yüzde farlardan sonra ilk göze çarpan, enlemesine genişleyen yapısıyla yeni Octavia'yı hatırlatan yeni altıgen ön ızgara. Motor kaputu tasarımı da Kamiq stilinde bir değişim yaşamış.

Makyajlı Skoda Kodiaq'ın yeni yüzü

Tampondaki hava girişi tasarımları da değişen yeni Kodiaq, alüminyum görünümlü detayların yanı sıra, donanıma göre artan krom dekorlarla daha havalı görünüyor.

Skoda Kodiaq 2021 makyaj detayları_arabazzi.com

Profil açısı yeni 18" ve 20" jant tasarımlarıyla yetinirken, arka tarafta parlak siyah spoyler ve full LED stoplar öne çıkıyor. Jant demişken RS'in kendisini geçtik, en azından jantları gelse diyesimiz geldi...

Yeni Skoda Kodiaq RS jant tasarımı

İç mekânda yeni, daha kaliteli malzemeler ve yeni kaplamalarla fark yaratmış Skoda Kodiap 2021. Bize geleceği konusunda tereddütlerimiz bulunan üst donanım "Laurin & Klement", perfore deri döşemeli, elektrikli, masaj ve ısıtma özellikli ergonomik koltuklarla misafirlerini şımartacak.

Skoda Kodiaq 2021 iç mekân

10.25 inçlik dijital gösterge paneli "Virtual Cockpit" ve 9.2 inçe kadar bilgi-eğlence ekranı ve kablosuz şarj gibi donanımlar da makyajlı Kodiaq'ın menüsünde olacak.

Yeni Skoda Kodiaq kabininde daha kaliteli malzemeler kullanılmış

Skoda Kodiaq 2021'in motor cepnesinde şarj edilebilir hibrit gibi bir yenilik bekliyorduk ama kendisinin şimdilik adı anılmıyor. 150 hp 1.5 TSI, 190 hp 2.0 TSI ve 150 ile 200 hp'lik iki seçenekli 2.0 TDI dizel motorlar, en azından Avrupalıların seçim listesinde olacak. Pek şaşırtıcı bir durum yok kısacası.

Skoda Kodiaq RS 2021

Motor konusundaki asıl şaşırtıcı değişim Kodiaq RS cephesinden gelmiş. 240 hp'lik 2.0 dizel motorunu tarihçierin değerlendirmesine bırakan Skoda Kodiaq RS, yeni Golf GTI'dan transfer ettiği, 245 hp'lik 2.0 TSI benzinli ile yeni çağa dair bir işaret daha bırakmış diyebiliriz.

Skoda Kodiaq 2021 tasarım özellikleri_arabazzi.com

Skoda Kodiaq'ın üst düzeydeki hacim ve kullanışlılık özelliklerini hatırlamak isteyenleri şuraya bekleriz. Önümüzdeki Temmuz ayından itibaren kendisini Türkiye'de de görmek isteriz.