yukarı

Seres 3: Çin'in elektrikli SUV'u pek yakında Türkiye'de

Tüm Avrupa’da resmi satışına başlanan Çinli marka DFSK'nin ilk elektrikli SUV'u Seres 3 Türkiye’ye geliyor

kaynak: Şahsuvaroğlu Otomotiv

Çin’in en büyük 3’üncü otomobil üreticisi DFSK Motors’un ilk elektrikli kompakt SUV'u Seres 3, yüksek donanım ve ekonomik sürüş deneyimini birleştirmek için Türkiye’ye geliyor.

İlk Avrupa çıkarmasını 2020'nin Kasım ayında 200 adetle Almanya'ya gerçekleştiren Seres 3, Çin’de üretilip de Avrupa’nın tüm ülkelerinde resmi ve seri olarak satışına başlanan ilk elektrikli araç.

DFSK Seres 3 Türkiye'de


440 bin TL’den başlayan fiyatlar

Seres 3, Çinli markanın 2016’dan bu yana Türkiye’deki tek temsilcisi olan Şahsuvaroğlu Otomotiv distribütörlüğünde, bu yılın ilk çeyreğinde siparişe açılıp Türkiye serüvenine başlayacak. Yüksek donanımının yanı sıra, 440 bin TL’den başlayan fiyat listesi kendi segmentindeki rekabette üstünlük sağlamaya çalışacak.

Artırılan ÖTV oranlarıyla, daha yolun başında hayatın sillesini yiyen elektrikli otomobillerin 2021 kaderini arz- talep dengesinin sağlanmasıyla birlikte düşüşe geçmesi umut edilen ÖTV ve faiz oranları belirleyecek.

DFSK Seres 3 elektrikli SUV

DFSK'nın kompakt SUV'u %100 elektrikli Seres 3, ekonomi ve teknolojide yaşanan böylesine karışık bir geçiş döneminde, Avrupa’dan sonra Türkiye yollarıyla buluşmaya hazırlanıyor. Markanın Türkiye genelinde 20 noktada satışı yapılırken, 43 noktalık da bir servis ağı mevcut.


8 saatte şarj - 300 km menzil

Avrupa standartlarındaki üretim kalitesiyle DFSK Seres 3, kolay şarj özelliğiyle 8 saatte ful şarj sağlıyor ve tam dolu batarya ile 300 km'lik bir menzile sahip. Seres 3, bir telefon şarjı kadar kolay kullanım sağlayan sahip ev tipi şarj kitiyle birlikte satışa sunulacak.


DFSK Seres 3 teknik özellikleri 

4,39 m uzunluğunda ve 1.690 kg ağırlığındaki Seres 3 önden çekişli. 161 hp (120 kW) gücündeki elektrik motoru 300 Nm torka sahip ve kompakt SUV'u 8,9 saniyede 0'dan 100'e çıkabiliyor. Maksimum hız ise 155 km/s ile sınırlandırılmış. 

52,5 kWs kapasiteli lityum pil ile 300 km'ye kadar bir menzile sahip. Elektrik tüketimi ise 100 km’de 18 kWh. Hızlı şarj noktasında dolum süresi 50 dk (%20’den, %80’e) Normal şarj noktasında 8 saatte %100 şarja ulaşıyor.

DFSK Seres 3 Türkiye fiyatı 440.000 TL


Seres 3 donanım özellikleri

İleri sürüş teknolojileri İleri sürüş teknolojileri ile donatılan Seres 3’ün standart donanımı hayli zengin:
Şerit takip sistemi, akıllı çarpışma önleme sistemi, elektronik stabilite kontrol sistemi, fren asistanı, çekiş kontrol sistemi, yokuş iniş ve kalkış sistemleri, anti patinaj, radar destekli fren sistemi donanımları bulunuyor.

İç donanımda ise sürücü ve yolcu koltuk ısıtma, panoramik sunroof, GPS/Navigasyon, 360 derece panoramik park yardım sistemi standart donanımda.


Teknik ve Donanım Özellikleri

Önden Çekişli
Elektrikli Motor
Ağırlık: 1690 Kg
Maksimum Güç: 120 Kw ( 161 hp)
Maksimum Hız: 155 Km
Hızlanma: 0-100 Km/s 8,9 sn
Menzil: 300 Km

Sürücü ve Yolcu Koltuk Isıtma Sistemi
Panoramik Sunroof
GPS / Navigasyon
360 derece panoramik park yardım sistemi
Hayalet kadran
...


Kısaca DFSK: Çin hükümeti ve özel sektör işbirliği

Çin hükümeti ve özel sektörün otomotiv sektöründeki ilk ortaklığı olan DFSK, Çin’in en büyük 3’üncü otomobil üreticisi konumunda. Şirketin yüzde 50 ortağı olan Dongfang ise Çin’nin 5’inci büyük otomotiv üreticisi.

DFSK, Çin mini otomobil endüstrisinde EURO Ill, EURO IV, EURO V, EURO VI ve WVTA sertifikalarını alan ilk firma konumunda. Şahsuvaroğlu Otomotiv'in satışını sürdürdüğü ticari araçları da kapsayan Çin mini oto pazarında 2012 yılından bu yana ihracatta kendi alanında ilk sırada yer alıyor.