yukarı

Şarj edilebilir DS 7 E-Tense 225 Türkiye’de

DS 7’nin 'E-Tense 225' şarj edilebilir hibrit versiyonu 1.972.400 TL’den başlayan fiyatla satışa sunuldu

06 Mart 2023 kaynak: DS Automobiles

Geçtiğimiz yıl yenilenerek Türkiye’de de satışa sunulan DS 7 model ailesine yeni bir versiyon daha eklendi. DS 7’nin E-Tense 225 şarj edilebilir hibrit versiyonu, hayli zengin Opéra donanım paketiyle, 1.972.400 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

180 hp gücündeki PureTech motor ile birlikte çalışan 110 hp’lik elektrikli motoru, DS 7 Opéra E-Tense 225’in gücünü önden çekişle yere aktarıyor.

DS 7 Opéra E-Tense 225 şarj edilebilir hibrit; dizel, benzinli ve 4x4 şarj edilebilir hibrit DS 7 seçenekleri arasına katıldı. Yeni versiyon ile beraber, premium SUV segmentinde en geniş motor yelpazesini sunmasıyla dikkat çeken DS 7, konfor ve güvenlik teknolojilerindeki çıtayı yükseltmeyi sürdürüyor.

DS 7 E_Tense 225 Türkiye'de_arabazzi.comKarakteristik ön ve arka tasarım detaylarının yeniden şekillendirilerek, daha ince olan yeni DS Pixel LED Vision 3.0 farlar ve DS Light Veil gündüz farları da dahil, iddalı bir birleşimle lüks moda ruhunu yansıtan yeni DS 7 Opéra E-Tense 225, kişiye özel opsiyonlarla da sipariş edilebiliyor.

Formula E’deki E-Tense teknolojisinden de yararlanan yeni DS 7 Opéra E-Tense 225, tamamen elektrikli sürüş modunda 80 km (WLTP EAER şehir içi) ve 65 km (WLTP AER karma koşullarda) menzil sunabiliyor. Hibrit kullanımda ise 1,2 lt/100 km’lik yakıt tüketimi değeri öne çıkıyor. Hibrit sistemin 7,4 kW’lık bir şarj cihazında şarj süresi yaklaşık 2 saat iken, söz konusu sistem yeni bir 14,2 kWh bataryaya bağlı çalışıyor.

DS 7 E:Tense 225 Opera donanım paketiyle satışa sunuldu_arabazzi.com

Opéra donanım paketi eşliğinde DS 7’de en yeni teknoloji ve tasarım detayları sunuluyor. DS Pixel LED Vision 3.0, Kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto, DS Iris System, eCall Otomobil İçi Acil Çağrı Sistemi ve 19 inçlik Edinburgh hafif alaşım jantlar yeni donanımlar arasında en dikkat çekenler.DS 7 Crossback’te opsiyonel olan arka koltuktan kumanda edilebilen güçlendirilmiş klima sistemi ve akustik izolasyonlu camlar da yeni DS 7’de standart donanıma dahil edildi.Yenilenen radar sensörü ile DS Drive Assist adını alan DS Connected Pilot yarı otonom sürüş yardımcısı, otonom sürüşe bir adım daha yaklaşmayı sağlıyor.