yukarı

Rolls Royce Cullinan 2024: Aydınlatmalı ızgaraya kavuştu

Markanın en popüler modeli Cullinan, 23 inç jantlara ve Spectre EV'nin Spirit bilgi-eğlence sistemine kavuştu.

07 Mayıs 2024 kaynak: Rolls-Royce

  • Cullinan SUV'un orta yaş yenilemesi tasarım değişiklikleri, iç mekanda teknoloji yükseltmeleri ve daha fazla seçenek getiriyor.
     
  • Baz Cullinan ve sportif Black Badge versiyonundaki değişiklikler SUV'un şehir içi kullanımını ve genç demografiyi yansıtıyor.
     
  • Dışarıda yeni DRL'ler, 23 inç jantlar ve aydınlatmalı ızgara; içeride dijital gösterge paneli ve mini Spirit of Ecstasy görücüye çıkıyor.
     
Rolls Royce
orijinal Cullinan'ı piyasaya sürmekte pek hızlı davranmadı, ancak yine de üst düzey SUV segmenti 2018'den bu yana çok değişti. Hemen hemen her premium otomobil üreticisi lüksün sınırlarını zorlarken Ferrari ve Aston Martin gibi markalar da ringe çıktı. O halde Rolls Royce'un en görkemli SUV'unu makyajlaması için mükemmel bir zaman.
 

Temel Cullinan Series II ve sportif Black Badge kardeşindeki değişiklikler hakkında bildirilecek radikal bir şey yok, bu da kendi yolunda harika, çünkü her iki versiyonun da V12 gücüyle devam ettiği anlamına geliyor. Çift turbolu motor standart ayarda 570 hp güç üretirken, Black Badge görünümünde 600 hp güç ve 900 nm tork üretiyor.
 

Ancak makyaj, Rolls'un en popüler modelini satın alan insanlar hakkında öğrendiklerini yansıtan pek çok ayrıntı değişikliği getiriyor. Bunlardan biri, Cullinan'ların şehirde çok fazla zaman geçirdiği, çoğunun artık sahibi tarafından kullanıldığı ve müşterilerin Rolls Royce standartlarına göre sadece 43 yaşında inanılmaz derecede genç olduğu. Hiç az başarılı olduğunuz hissine kapıldınız mı?
 

Görsel olarak, yeni SUV, kare ön ucu çerçeveleyen ve Rolls'un şehir gökdelenlerinden esinlendiğini söylediği sarkık bıyık şeklindeki DRLS ile kolayca tanımlanabilir. Alt tampon da yeni, ancak daha önemli bir değişiklik muhtemelen ilk kez arkadan aydınlatmalı bir ızgaranın kullanılmaya başlanması.
 

Revize edilen iç mekanda Spectre EV'deki dijital gösterge paneli örnek alınarak tasarlanan tam genişlikte bir dijital gösterge paneli, saatin altına yerleştirilmiş küçük bir Spirit of Ecstasy heykelciği ve Southampton'daki bir sanayi sitesinde bulunan keyifsiz bir centilmenler kulübü değil de Rolls Royce'un özel üyeler uygulamasının adı olduğunu öğrendiğimizde şaşırdığımız Whispers'a araç içi erişim bulunuyor.
 

Yeni malzeme seçenekleri arasında Gri Boyalı Dişbudak ahşap, Duality Twill iç mekanda kullanılan bambudan yapılmış rayon kumaş ve Roll'un Goodwood'daki evinin üzerindeki bulutlara benzemesi amaçlanan delikli koltuk deseni yer alıyor.
 

Cullinan Series II'nin getirdiği önemli değişikliklerin çoğu, Rolls'un "yıkıcı alter egosu" olarak adlandırdığı alt marka olan makyajlı Black Badge için de geçerli. Bu kişiliğe katkıda bulunan ızgara, Spirit of Ecstasy ve ilk kez krom yerine siyahla kaplanmış pencere kaplamasıdır. Arka tampon ve kapak kaplaması ile egzoz çıkışları ayna efektli siyah kromla kaplanmış ve jantlar 23 inç genişliğinde.
 

İç kısımda aynı dijital gösterge paneli var, ancak cep boyutundaki Spirit of Ecstasy krom değil siyah ve iç kısım, 23 parçasının üretilmesi için altı kat cila ve toplam 21 gün gerektiren karbon süslemeyle süslenmiş. Black Badge bir Nurburgring silahı olmasa da, daha agresif gaz ve şanzıman kalibrasyonu ve azaltılmış fren pedalı hareketi şeklinde sportif sürüşe daha fazla taviz veriyor.