yukarı

Renault Twingo Electric: Artık geri mi gelsen Twingo…

Renault, küçük şehir efsanesi Twingo’nun elektrikli versiyonuna dair tüm teknik detay ve fiyatları açıkladı

kaynak: Renault

Bir zamanlar ülkemizde de fırtınalar estiren Renault’nun minik şehirlisi Twingo, şubat ayında tanıtımı yapılan Twingo Electric ile elektrikli otomobil dünyasına adım atmıştı. Fransa ve diğer Avrupa pazarlarında (İngiltere hariç) satışına başlanan Twingo Electric’in teknik ve fiyat detayları da açıklandı.

Fransa’da 21.350 € 'dan başlayan fiyatlarla satılan Twingo Electric, Renault'nun 80 hp ve 160 Nm tork değerine sahip "R80" kodlu elektrik motorundan güç alıyor.

Renault Twingo Electric_arabazzi.com

Diğer Twingo modellerinde olduğu gibi, arka aksa monte motor gücünü arka tekerleklere iletiyor, ancak aküyü korumak için yalnızca 135 km/s hıza kadar çıkabiliyor. E zaten İstanbul trafiğinde 60 km/s hıza çıkmak bile lüks…

0’dan 100 km/s hıza ise 12,9 saniyede ulaşabiliyor Twingo Electric. 22 kWs’lik ise WLTP normlarına göre karma sürüşte 190 km ve şehir içinde 270 km bir sürüş menzili sağlıyor. Uzun yolculuklarda, hızı sınırlandırarak menzili 225 km'ye kadar çıkaran bir "Eco" modu da mevcut.Twingo Electric evde, işte ya da 22 kW'a kadar alternatif akım (AC) güç altyapısı olan herhangi bir yerde şarj edilebiliyor. 22 kW’lık bir şarj ünitesinde bataryayı 30 dakikada 80 km yol kat etmeye yetecek kadar şarj edilebiliyor .

Elektrikli şehir otomobili aynı zamanda sürücülere vites kolu aracılığıyla seçilen üç rejeneratif frenleme seviyesi (B1, B2, B3) seçeneği sunuyor. Bu gelişmiş konfigürasyon seçeneği, küçük EV'yi tek pedallı bir araca dönüştürerek, şehirdeki frenleme ihtiyacını azaltıyor ve sürüş konforunu artırıyor.Renault Twingo Electric, üç donanım seviyesinde (Life, Zen ve Intens) ve en üst seviyede bir Vibes Limited Edition olarak satılıyor. Vibes Limited Edition yeni Valencia Orange boyası, ızgarada beyaz vurgular, turuncu bijon somunlu 16 inç beyaz elmas alaşım jantlar ve arka kapılardaki şeritler dahil olmak üzere ince stil değişikliklerine sahip.

Twingo Electric Vibes'ın iç kısmında, gösterge panelinde renkli şeritler ve farklı tasarımlı koltuklar, özel kapı eşikleri ve turuncu vites seçici tabanlık bulunuyor.