yukarı

Renault eWays: 2 elektrikli müjde yolda!

Renault'nun 15 Ekim'de başlayacak eWays günlerinde Nissan Ariya'nın Renault hali ve Dacia Spring tanıtılacak

kaynak: Renault

Nissan'ın ilk elektrikli SUV'u Ariya'nın nasıl da heyecanla karşılandığını bildiğimiz için, iki yeni elektrikli heyecan dalgası için hazırız. Zira Renault, daha doğrusu "Groupe Renault", 15-26 Ekim tarihlerinde düzenlenecek eWays etkinliğinde elektrikli arabalara dair vizyonunu sektörle paylaşacak. Biz de bu arada iki yeni elektrikli modelle tanışmış olacağız.

Renault CEO’su Luca de Meo’nun katılımıyla 15 Ekim’de başlayacak eWays etkinliği, Fransız grubun elektrikli otomobiller hakkında son gelişmeleri duyuracağı dijital bir etkinlik olacak. Bu etkinlikte arabaların yanı sıra şehir planlaması, yardımcı teknolojiler gibi birçok farklı konu da tartışılacak. Tabii ki bizim gözler ve kulaklar daha çok sunulacak yeni modellerde olacak.

Manşetlerden ilki, elektrikli modeller için tasarlanmış, yeni CMF-EV platformunda geliştirilen elektrikli bir Renault SUV'u olacak. Bu yeni platformun özelliği, içten yanmalı motorlara göre tasarlanıp hibrit ya da elektrikli halleri de geliştirilen platformlardan daha düşük ağırlık, ama daha fazla iç hacim sunuyor olması. Mantıklı... Yakın zamanda tanıttığımız müstakbel hibrit coupé SUV Renault Arkana da etkinliğin diğer bir konuğu.

Tanıtılacak diğer elektrikli model ise Dacia Spring. Doğal olarak, düşük maliyetli bir kompakt SUV olması beklenen Spring sayesinde, Dacia da elektrik dönemine geçiş yapmış olacak.

O zaman klişe ama işe yarar bir sloganla kapatalım: Herkes için elektrik!