yukarı

Renault Captur ulaşılabilir fiyat etiketiyle Türkiye'de

Küçük SUV'ların popüler ismi Renault Captur, 2. nesli ve matrah mağduru olmayan açılış fiyatıyla Türkiye'de...

kaynak: Renault

Yeni bir tarza geçiş yapmaktansa evrim geçirmeyi tercih eden Renault Captur II, artan cazibe, kullanışlılık ve kalitesiyle sınıfın başrolü için iddiasını güçlendirdi.

Sonuçta bu kadar tutan ve doğrularla dolu bir formülü değiştirmenin kimseye faydası olmazdı. Nitekim 2019'dan bu yana kendisiyle tanışıklığı olan Avrupa'da sınıfının en çok satanı oluşu, Captur'ün doğru adımlar attığını onaylıyor. 2013'ten beri 1.6 milyon adetlik satış da cabası.

Yeni Renault Captur Türkiye'de_arabazzi.com

Türkiye'ye Joy, Touch ve Icon donanım seviyeleriyle gelen yeni Captur, 211.900 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Fiyat listesinin en makul noktasında 100 hp'lik 1.0 TCe benzinli ve manuel şanzımanlı Captur var. Zirvedeyse 346.900 TL'lik etiketle, 7 ileri otomatik ve 115 hp'lik 1.5 dCi dizel bulunuyor.

Benzinlide otomatik taleplerini karşılayan 1.3 TCe'nin fiyatıysa, maalesef hızla açılarak 292.900 TL'ye çıkıyor. Sadece bu örnek bile, bu aralar Türkiye'ye yeni model getirmenin, donanım/şanzıman/motor konfigürasyonu yapmanın markalar açısından ne kadar zor olduğunun kanıtı.

Fiyat detaylarını alt kısma bırakıp yeni Renault Captur'ün erdemlerine odaklanalım...İlk nesliyle de zaten fazlasıyla kullanışlı olan Captur, 11 cm uzayarak, 2008 hariç tüm rakiplerinin önüne geçmiş durumda. İş bagaja gelince, yeni Captur, 536 litre ile sınıfının en geniş bagaj hacmine sahip.

Renault Captur'ün 536 litrelik bagaj hacmi kompakt SUV sınırlarınadayanmış_arabazzi.com

Bunu yanı sıra 27 litreye kadar çıkabilen iç depolama hacmi de yolcular için oldukça konforlu bir kabin ortamı sunuyor.


Yeni Renault Captur'ün dış tasarımı

Sadece boyut değil, tarzda da büyüyen Renault Captur, daha kaslı yapısı, sportif hatları ve yeni Renault imzası C tipi full LED farlarıyla da daha iddialı.Güçlenen SUV algısı, geniş ön ızgara, yeni tamponlar ve çamurlukların ön kısmındaki iki hava deflektörüyle daha da vurgulanmış. Aerodinamik dokunuşlar sayesinde Captur performansını artarken, yakıt tüketimi azalmış.

Yeni Captur’deki ince stop lambaları, markaya özgü C şeklindeki far tasarımını tamamlıyor. 3D etkili arka ve yan aydınlatmalar, Captur'ün dinamik tasarımını daha da öne çıkarmış.Modelin ayırt edici özelliklerinden olan çift renk gövde, yeni Captur’de Yıldız Siyah, Atacama Turuncu ve Antik Beyaz kontrast tavan rengi seçenekleriyle devam ediyor. Satışlarda kontrast tavan renkli araçların oranının yüzde 80’e yakın olması Captur’ün kişiselleştirme seçenekleriyle ön plana çıktığının işareti.8 farklı ana gövde renk seçeneğini elbette gövde ile aynı renkte tavanla tercih edebilirsiniz. Elektrikli açılır cam tavan da cazip opsiyonlar listesinde.


Yeni Renault Captur motor seçenekleri

Yeni Captur, tamamı turbo özellikli yeni benzinli ve dizel motorlara sahip. 5 ve 6 ileri manuel ile 7 ileri çift kavramalı EDC otomatik şanzımanlarla sunulan motorlar, düşük yakıt tüketimi ve yeni emisyon normlarına uyum odaklı tasarlanmış.Yeni Captur, uzun menzil ağırlıklı kullanım için 2 farklı dizel motor seçeneği sunuyor. 1.5 litre motorlardan 95 hp gücündeki 1.5 Blue dCi 240 Nm tork üretirken, 6 ileri manuel şanzımanla eşleşmiş. 115 hp'lik 1.5 dizel motor ise 260 Nm tork üretiyor. Bu motor seçeneği 7 ileri otomatik EDC şanzıman ile sunuluyor.3 farklı benzinli motorla Türkiye’ye gelen yeni Captur’de, 100 hp'lik 1.0 TCe motor 5 ileri manuel vitesle sunuluyor.

Yeni Renault Captur 5 ve 6 manuel ile 7 ileri EDC otomatik seçeneklerine sahip_arabazzi.com

7 ileri otomatik EDC şanzımanla sunulan 1.3 TCe motorlardan ilki 130 hp, ikincisi ise 155 hp güce sahip. Fiyat farklarının gerçek hayatta karşılığının olup olmadığını hesaplamak size kalmış.


İç mekân yenilikleri

Kokpitte daha yüksekte bir ön panel, sınıfının en büyüğü 9,3 inçlik dikey bilgi-eğlence ekranı, donanıma göre 7 ila 10,2 inçlik dijital gösterge paneli ve şükür ki bolca kısa yol düğmesiyle kullanışlılık/fiyaka denkleminin zirvesinde Captur.

Yeni Renault Captur kalite ve tasarımda bir üst sınıfı zorluyor_arabazzi.com

Döşeme ve kaplamalardaki kişiselleştime seçenekleri (18 adet) de tüm beklentileri karşılayacak gibi. Malzeme ve işçilik kalitesindeki artış ise çok yerinde bir hareket olmuş. Kişiselleştirilebilen orta konsol, LED ortam aydınlatmasıyla daha keyifli hale geliyor.Orta kısımda yatay şeritteki havalandırmaların yanı sıra kişiselleştirilebilir dekor seçenekleri mevcut. Merkezi ekranın alt kısmında ise, piyano düğmeleri ve sürücünün kolayca erişebileceği fiziki klima kumandaları ile ergonomi iyileştirilmiş.Sürücüye doğru hafif eğimli “Akıllı Kokpit” daha da geliştirilirken, kokpit tarzı yeni bir konsol sunuluyor. EDC vites kolu (e-shifter) da hassas bir kontrol sunarak sürüş deneyimine farklı bir tat katmış.


Sürüş destek sistemlerini buluşturan EASY DRIVE

Yeni Captur, sınıfındaki rakipleri içinde gelişmiş sürüş destek sistemleriyle hayli iddialı bir model.Şehir içi kullanımı güvenli ve konforlu hale getiren otomatik uzun/kısa farlar, kör nokta uyarı sistemi, güvenli mesafe uyarı sistemi, trafik işaretleri tanıma sistemi gibi özelliklerin yanı sıra, 360° kamera, eller serbest park destek sistemi gibi özellikler de park halindeki aracın ilk hareketini her zamankinden daha güvenli hale getiriyor.


EASY LINK multimedya sistemi

Renault EASY LINK multimedya sistemi, Yeni Captur’de tümü Android Auto ve Apple CarPlay ile uyumlu 7’’ ya da dahili navigasyonlu 9,3’’ ekran ile sunuluyor.Renault EASY LINK multimedya sisteminin arayüzü daha ergonomik ve pratik olacak şekilde tasarlanmış. Akıllı telefon uygulamalarından esinlenilen arayüzle kullanımı kolaylığı hedefleniyor.


MULTI-SENSE ile kişiselleştirilme seçenekleri

Renault MULTI-SENSE teknolojisi sürüş deneyimini kişiselleştirmek için, sürücünün ruh hali ve yol koşullarına göre farklı sürüş modu alternatifleri sunuyor.

Daha düşük tüketim ve CO2 emisyonu için Eco mod, daha yüksek sürüş keyfi, çeviklik ve hassasiyet için Sport mod ve sürüş deneyimini özelleştirmek için MySense modları emrinize amade.


Ve yeni Renault Captur'ün Türkiye fiyat listesi:

Renault Captur Fiyat Listesi_arabazzi.com


1,0L TCe 100 hp - MT 5
JOY: 211.900 TL


1,3L TCe 130 hp - EDC 7
JOY: 292.900 TL

TOUCH: 304.900 TL

ICON: 325.900 TL


1,3L TCe 155 hp - EDC 7
ICON: 329.900 TL


1,5L Blue dCi 95 hp - MT 6
JOY: 294.900 TL


1,5L Blue dCi 115 hp - EDC 7
TOUCH: 325.900 TL

ICON: 346.900 TL