yukarı

Renault Captur II: 2020 küçük SUV yılı mı olacak?

Küçük SUV sınıfının öncülerinden Renault Captur, çok iddialı ikinci nesliyle hazır ve nazır...

17 Ekim 2019 kaynak: Renault

Tıpkı yeni Clio gibi, yeni bir aleme sıçramaktansa devamlılık içinde evrim geçirmeyi tercih etmiş Renault Captur II. Ne demiş atalarımız?.. İşe yarıyorsa devam et.



 

Mevcut haliyle zaten fazlasıyla kullanışlı olan Captur, 11 cm uzayarak, gelecek 2008 hariç tüm rakiplerinin önüne geçmiş durumda. Sadece boyut değil tarzda da büyüyen Renault Captur, daha kaslı yapısı, sportif hatları ve Renault imzası C tipi farlarıyla daha iddialı.





Siyah tavan seçeneği bir yana, 90 farklı renk kombinasyonuyla Clio'nun ruh ikizi Captur'ün eli sayısız rakibine karşı çok iyi durumda. Kokpitte daha yüksekte bir ön panel, 9,3 inçlik dikey ekran, 7 inçlik dijital gösterge paneli ve şükür ki bolca kısa yol düğmesiyle kullanışlılık/fiyaka denkleminin zirvesinde Captur.





Döşeme ve kaplamalardaki kişiselleştime seçenekleri (18 adet) de tüm beklentileri karşılayacak gibi. Malzeme ve işçilik kalitesindeki artış ise çok yerinde bir hareket olmuş.



 

Pratik özellikler kanlı canlı daha net ortaya çıkar ama eldeki Captur, 536 litre bagaj ve ileri geri kayabilen arka koltuk sırası çekirdek aileler için şimdiden aşırı leziz veriler.

 

2019 sonunda beklenen Renault Captur, motor cephesinde de boş değil. 3 silindirli 1.0 TCe 100 ile 130 ve 155 beygirlik 4 silindirli 1.3 benzililer zaten tüm beklentiler karşılayacak cinsten Dizel yok mu diyenlere 95 ve 115 beyginlik 1.5 dCi menüsünü uzatıyor Renault.

 

Günün tatlısı 7 ileri, çift kavramalı otomatik şanzıman EDC7. Yılın tatlısı ise 1.6 benzili motoru destekleyen iki elektrik motoruyla şarj edilebilir hibrit Captur olacak.



 

2020'de yollara çıkacak şarj edilebilir hibrit Captur e-Tech, yaklaşık 100 hp'lik bir atmosferik motor ve 2 adet elektrik motorunun işbirliğiyle yaklaşık toplam 150 hp'lik bir güçte olacak.



 

9,8 kWs'lik büyük bataryasıyla 45 km'lik safkan elektrikli bir menzil sunacak Renault Captur e-Tech, kardeşlerinden yüksek fiyatıyla da ayrışacaktır şüphesiz.