yukarı

Renault Arkana 2023: İnce değişiklikler ve yeni donanım

Yenilenen Renault Arkana Esprit Alpine'de imitasyon süet koltuklar ve renkli kontrast dikişler bulunuyor.

13 Temmuz 2023 kaynak: Renault

Renault, nispeten küçük birkaç değişiklikten yararlanan makyajlı Arkana'nın örtüsünü kaldırdı. Önden başlarsak, crossover coupe markanın yeni Nouvel'R logosunu taşıyor. Bu logoya revize edilmiş bir ızgara eşlik ediyor.

Diğer değişiklikler sınırlı, ancak önceki krom vurgular Siyah, Saten Siyah veya Derin Parlak Siyah süslemelerle değiştirilmiş. Müşteriler ayrıca yenilenmiş arka lambalar, yeni bir Gece Mavisi rengi ve koyu krom rozetlerin yanı sıra egzoz çıkışları da bulacaklar.

Tasarım değişikliklerinin yanı sıra, en büyük haber Esprit Alpine donanım serisinin eklenmesi. Bu donanım Saten Gri ön panjur, Şeyl Gri rozet, arka spoyler ve 19 inç jantlarla benzersiz bir dış görünüme sahip.

Yükseltmeler, imitasyon süet ve biyo-kaynaklı malzemelerden oluşan süslü koltuklarla kabinde de devam ediyor. Koltuklar oldukça şık görünüyor ve mavi kontrast dikişlerin yanı sıra arkalıkta bir Alpine logosuna sahip.

Başka yerlerde, "arduvaz benzeri" süslemeler ve emniyet kemerlerinde mavi şeritler var. Modelde ayrıca minimalist bir e-vites değiştiricinin yanı sıra kapılarda ve direksiyon simidinde kırmızı, beyaz ve mavi dikişler bulunuyor.

Yeni en üst versiyonun yanı sıra, Evolution ve Techno olarak bilinen sadece iki seçenek daha olduğu için donanım yapısı basitleştirildi. İlki artık standart olarak GPS navigasyon ve geliştirilmiş 7 inç ekranla geldiği için daha iyi donanımlı. Techno ise gövde renginde bir jantın yanı sıra eski RS Line ve E-Tech Engineered ile aynı jantlara sahip.

Kaputun altında, 140 HP ve 158 HP çıkışlara sahip hibritleştirilmiş 1.3 litrelik dört silindirli turbo dahil olmak üzere bir dizi seçenek bulunuyor. 158 HP’lik motor crossover'ın 0-100 km/s hızlanmasını 9,1 saniyede tamamlamasını ve 174 km/s azami hıza ulaşmasını sağlıyor.

Müşteriler ayrıca 1.6 litrelik dört silindirli motor, iki elektrik motoru, 1.2 kWh batarya ve "akıllı çok modlu debriyajsız debriyaj kutusundan" oluşan daha gelişmiş bir hibrit motora sahip olabilirler. Bu motor 145 HP güç üretiyor ve modelin 100 km/s hıza 10,8 saniyede ulaşmasını sağlıyor.

E-Tech versiyonu şehirlerde %80'e kadar sadece elektrik motoruyla çalışabiliyor ve bu da standart bir benzinli motora kıyasla tüketimi %40'a kadar azaltıyor. Marka, modelin tahmini birleşik yakıt tüketiminin 4,7 L/100 km olduğunu ve bunun hafif hibrit versiyonun elde ettiği 5,8 L/100 km'den önemli ölçüde daha az olduğunu açıkladı.

Makyajlı Renault Arkana bu yaz siparişe sunulacak, ancak kesin zamanlama ülkelere göre değişecek.