yukarı

Range Rover Evoque 2024: Süslü LED'ler ve yeni teknolojiler

Range Rover Evoque, yeni 11,4 inç dokunmatik ekran da dahil olmak üzere bazı ilave iç mekan teknolojilerine kavuştu.

22 Haziran 2023 kaynak: Land Rover

İlk bakışta, yenilenen Range Rover Evoque'u önceden makyajlanmış modelle kolayca karıştırabilirsiniz, ancak yeni SUV, onu daha da çekici hale getirmeyi vaat eden bir dizi yenilik içeriyor.

Değişiklikler dışarıdan başlıyor. Genel şekli çok tanıdık olsa da Land Rover, Dynamic HSE ve Autobiography modellerinde standart olarak şık bir gündüz farına sahip yeni Pixel LED farlar kullanıyor. Bu farların her biri, Dinamik Viraj Aydınlatması ve Adaptif Sürüş Işını sistemine olanak tanıyan 67 hassas kontrollü LED'e sahip dört pikselli modüller içeriyor. Evoque için yeni bir ön ızgara da geliştirilmiş.

Range Rover Evoque, Land Rover'ın en yeni nesil Pivi Pro 2 bilgi-eğlence yazılımına sahip tanıdık 11,4 inç kavisli cam dokunmatik ekranını taşıyor. Bu sistem klima kontrolü, koltuklar ve ses ayarları için tüm önemli kontrolleri barındırırken, kablosuz Apple CarPlay ve kablosuz Android Auto'yu da destekliyor.

Land Rover ayrıca popüler SUV'un orta konsolunu rafine edip basitleştirmeyi ve kablosuz şarj özelliğini bu konsola dahil etmeyi başardı. Ayrıca Evoque, eSIM teknolojisine sahip mevcut bir Veri Planı aracılığıyla WiFi ile etkinleştirilmiş. Yeni modelin eskisine göre gelişme gösterdiği tek alan teknoloji değil.

Örneğin, opsiyonel Comfort Pack ile sunulan veya Autobiography versiyonunda standart olan firmanın Cabin Air Purification Plus sistemi ile donatılmış. Bu sistem, patojenlerle mücadele etmek ve kokuları, bakterileri ve alerjenleri azaltmak için nano X teknolojisini kullanan PM2.5 filtreleme ve CO2 yönetimi özelliklerine sahip.

Pazara bağlı olarak bir dizi farklı motor sunulacak. Bunlardan biri P300e olarak biliniyor ve üç silindirli Ingenium motoru 80 kW (110 hp) elektrik motoru ve 14,9 kWh batarya paketi ile birleştiriyor. Bu versiyon 305 beygir gücünde, 6,4 saniyede 0’dan 100 km/s hıza ulaşabiliyor ve sadece elektrik gücüyle 48 km kadar yol alabiliyor.

Land Rover'ın Terrain Response 2 sistemi de mevcut. Bu sistem sürücülerin sürüş ortamına bağlı olarak çeşitli araç ayarlarını değiştirmelerine olanak tanıyarak Eco, Comfort, Grass-Gravel-Snow, Mud-Ruts, Sand, Dynamic ve Automatic sürüş modlarını sunuyor.