yukarı

Porsche 911 Targa 4 TechArt: Bizi de yakala!

Porsche modifiyesinde uzmanlaşmış TechArt, Alman polisinin güvenli tuning'i teşvik programı dahilinde 911 Targa 4'ü uyarladı...

07 Aralık 2021 kaynak: TechArt

Lastik/jant çapındaki ufacık bir keyfi değişimin bile elektronik sistemleri devre dışı bırakıp hayati tehlike yaratması ihtimali varken, tuning işlemlerine düzenleme getirmenin sonsuz yararı olduğuna şüphe yok. Hele ki eldekine iyi bakmaktan başka çare kalmadığı bir dönemde!

Porsche 911 Targa 4 by TechArt_arabazzi.com

İşte bu nedenle, modifiye ve tuning işlemlerinin güvenli bir zeminde yapılmasını desteklemek için, Alman polisi 2005 yılından beri her yıl farklı bir üreticiye, deyim yerindeyse yeni bir koleksiyon hazırlatıyor. Bu yılın şanslı tuning şirketi ise Porsche modellerinin kişiselleştirilmesinde uzmanlaşmış TechArt oldu.

"Tune it! Safe!" (Madem modifeye edeceksin, güvenli olsun) isimli kamu insiyatifi ile işbirliği yapan TechArt'ın 2022 için hazırladığı model Porsche 911 Targa 4 by TechArt.

TechArt'tan Tune it! Safe! projesine destek_Porsche 911 Targa 4

Projenin en önemli amacı, otomobillere yapılan yaratıcı ve keyifli dokunuşların yönetmelik ve güvenlik sınırlarının içinde olabileceğini kanıtlamak. Nitekim, Almanya'da herhangi bir tuning ya da modifiye işleminde TÜV onaylı parçaları kullanmak mecburi hareketlerden.TechArt Porsche 911 Targa 4'ün özellikle aerokit'inde kapsamlı değişikliklikler yapmış. Yeni tampon, hava girişleri, difüzör tasarımlarının yanı sıra, LED ışıklı karbon kabut ve spor yaylar sayesinde 40 mm alçaltılan gövdesiyle her suçlunun yakalanmak isteyeceği bir polis otosuna dönüşmüş Targa 4.

Kabinde ise bolca damalı bayrak teması ve orta konsolda polisin kullanımına özel bir kumanda kutusu söz konusu.Tek ricamız, direksiyonun göbeğinde fazlasıyla yapıştırma duran TechArt ambleminin acilen sökülmesi! Motorda herhangi bir güç artışından bahsedilmiyor ama bir çip dokunuşuyla, 450 hp güç ve 550 Nm torka hiç zorlanmadan ulaşılabildiğini biliyoruz.Tune it! Safe! insiyatifinin siparişiyle hazırlanan TechArt Porsche 911 Targa 4 projesi, 26 Kasım - 5 Aralık tarihleri arasında "Essen Motor Show" 7. salonda sergilenecek.

Hani olur da yolunuz Essen'den geçerse...