yukarı

Pirelli altıncı kez iklim “A” listesinde

Pirelli & C. SpA, küresel liderlerden biri olarak CDP'nin 2023 İklim A listesinde yer aldı.

07 Şubat 2024 kaynak: Pirelli

CDP, çevresel konularda bilgi topluyor, paylaşıyor ve açıklıyor. Programa yanıt veren 21.000'den fazla kuruluş arasında sadece 346 şirket, İklim kategorisinde alınabilecek en yüksek puan olan “A” notuna layık bulundu.

 

Kuruluşlar, karbonsuzlaştırma stratejilerinin yanı sıra emisyonlarını ve iklim risklerini azaltmak için aldıkları aksiyonların etkinliği, düşük karbonlu bir ekonomiye geçiş çabaları, beyan edilen bilgilerin eksiksiz ve şeffaf olması, çevresel etkilerle ilgili en iyi uygulamaların benimsenmesi gibi kriterler bazında değerlendiriliyor. CDP'nin değerlendirmesi, Pirelli'nin çevresel sürdürülebilirliğe bağlılığını vurguluyor.

 

Pirelli, Net Sıfır taahhüdü doğrultusunda kısa ve orta vade için yeni, “Bilim Temelli Hedefler” belirlemeye devam ediyor. Pirelli Başkan Yardımcısı Marco Tronchetti Provera, Pirelli'nin ve tüm değer zincirinin başardığı sürdürülebilir dönüşümü destekleyen ve aynı zamanda yeni teknolojiler ve sürekli kararlılık sayesinde elde edilen somut sonuçları teyit ediyor. CDP, özel bir puan hesaplama metodolojisi uygulayarak bağımsız bir değerlendirme için çevresel etkilere, risklere ve fırsatlara ilişkin kapsamlı veri topluyor.