yukarı

Peki aranızda Honda Accord’u özlemeyen var mı?

Honda’nın Avrupa’dan yıllar önce çektiği sedan ikonu Honda Accord, Ekim ayında Türkiye’ye geri dönüyor. Hem de 1.5 motoruyla…

16 Ekim 2021 kaynak: Honda Türkiye

Boy boy SUV’ların cazibesi nice büyük sedanı emekliye ayırırken, Honda’dan gelen ters köşe Accord hamlesi “sedansever” Türkiye’yi sevindirdi.

Ters köşe, çünkü 2.0 hacimli motorun da kurbanı olarak Türkiye pazarından ilk çekilen modellerdendi aslında Honda Accord.

Honda Accord Türkiye

Şimdi mesela Ford Mondeo üretimden kalkar, Passat bile yoluna Variant ile devam ederken, doğması muhtemel boşluğu, hem de bu sefer 190 hp'lik 1.5 motorun avantajıyla doldurmayı hedefliyor Honda Accord.

Honda Accord Türkiye'de

Honda’nın dünya çapında, özellikle de Amerika’da yok satan, satmakla da kalmayıp yıllardır beğeni ve tavsiye listelerinin zirvesinde kalan modeli Accord, benzinli ve otomatik vites seçeneğiyle Ekim ayında Türkiye’ye dönüyor.

Honda Accord 1.5 VTEC benzinli

45 yıllık sedan efsanesi

ABD’nin en çok satan sedanı olan Honda Accord, teknolojisi, dolu dolu standart donanımı ve performansıyla Türk ailelerin aradığı prestiji sunma konusunda çok iddialı olacak.

Honda Accord Sedan 2021

Honda Accord 2021’in sakin ama modern ve sportif tasarımı ile 190 hp’lik 1.5L VTEC Turbo motor ve CVT otomatik şanzımanın buluşmasıyla büyük sedanlar (hani şu "D segmenti" dedikleri) arasında önemli bir avantaj gibi görünüyor.

Honda Accord 2021

Bunlara iç mekân konforunun yanı sıra, güvenlik donanımlarında fark yaratan Honda SENSING gibi özellikleri de katmak mümkün. Keşke tasarım açısından biraz daha taze detaylar sunabilseymiş diye düşünmeden de edemedik doğrusu...

45 yıllık geçmişi ile efsane haline gelen ve Türkiye’de de hatırı sayılır bir hayran kitlesi olan Honda Accord, Türkiye’de Ekim ayında satışa çıkacak.

Honda Accord 2021 Ekim ayında Türkiye'de

Türkiye’ye 2021 Ekim ayında gelecek yeni Honda Accord’un fiyat listesi henüz netlik kazanmış değil. Zaten 2 ayda bizde nice dalgalanmalar olur!Edit: Honda Accord fiyat listesi

Bu nedenle, moraliniz bozulmayacaksa size şimdilik Honda Accord’un ABD fiyat listesinden kupleler sunmak isteriz…


Honda Accord ABD fiyat listesi

CVT şanzımanlı Honda Accord 1.5T’nin ABD açılış fiyatı 24.770 dolar. Bize gelmesini tahmin ettiğimiz “Sport SE” donanımında ise bu rakam 29.720 dolara çıkıyor.

Bakalım yeni orta yaş nesli ve hızla değişen eğilimler Honda Accord’un bu güçlü geri dönüşüne nasıl karşılık verecek…