yukarı

Pek yeni görünmeyen VW Golf’te 9 yenilik

Avrupa’nın en çok satanı VW Golf, ünvanını korumak için 2017'de makyaj tazelemişti... Acep neler değişmişti?

kaynak: arabazzi

Nesilden nesile geçişleri bile gayet yumuşak yapar VW Golf. Başarısını riske atacak her türlü girişimden uzak durması pek kimseleri şaşırtmaz. Ama eğer bir Golf fanatiği değilseniz, son makyaj operasyonunda nelerin değiştiğini anlamak için bolca enerji harcamanız gerekebilir. Zira malum, Volkswagen hafif makyajdan hoşlanır.

 

O zaman gelin, hayatınızı kolaylaştıralım ve 8. nesil Golf için radarları açtığımız şu günlerde, VW’in deyimiyle “Mk 7.5 Golf"teki başlıca yenilikleri sağ baştan sayalım.

 

1 -

Tüm donanımlarda arka LED stoplar standart oldu. Üst donanımlarda ön farlardaki LED çizgiler belki en dikkat çekici yenilik.

 

2 -

Ön, arka tampon ve ön tampondaki hava girişlerinin tasarımı yenilendi. Tekrar bakıyoruz… Evet evet, değişmiş.   

 

3 -

Yeni jant tasarımları VW Golf’ü daha dinamik göstermiş.

 

4 -

Multimedya ekranları büyüdü. Boyutlar donanıma göre 6,5 ila 9,2 inç arasında değişiyor. En büyüğünde ekranın iki yanındaki düğmelerin yerini sol taraftaki dokunmatik menüler aldı. 

 

5 -

Paraya kıyanlar için, Audi’den aşina olduğumuz sanal gösterge paneli Active Info Display opsiyonu mevcut. Ayrıca elinizi orta konsoldaki ekrana yaklaştırıp yapacağınız kaydırma hareketiyle, ekrana dokunmadan menüler arasında dolaşabilirsiniz. Havalı.

 

6 - 

Arka koltukta elinize tableti alıp bilgi ve eğlence sistemini kontrol etmeniz mümkün.

 

7 -

Hayır, dış boyut ya da bagaj hacminde herhangi bir değişiklik yok. Ön konsolda yeni dekoratif kaplamalar iç mekândaki havayı tazelerken, yeni koltuk döşemeleri de fena olmamış hani.

 

8 -

Motorlarda yeni bir 1.5 ACT benzinli (150 ve sonra 130 hp seçeneği olacak) ve üç silindirli 1.0 benzinli seçenekleri menüye yeni eklendi. Ama biz Türkler 1.5 ACT’yi bir müddet bekleyeceğiz gibi görünüyor.

 

9 -

Golf GTI’ın gücü 230 hp / 350 Nm’ye, 0-100 km hızlanması 6.4 saniyeye ulaştı. Bize gelişi meçhul elektrikli Golf GTE’nin menziliyse 300 km’ye yaklaştı.