yukarı

Opel Manta GSe ElektroMOD: Manta kalp kalp kalp elektrik

1970'lerin klasik coupé'sini canlandıran elektrikli Manta GSe konsepti, Opel'in geleceğinden ipuçları veriyor

28 Nisan 2021 kaynak: Opel

İki kapılı cazibesi, vatoz balığını andıran tasarımı ve logosuyla 2020'de 50. yaşını kutlayan Opel Manta, uzun yıllar kompakt boyut ve bütçelerde sportif keyfin ismi oldu.
1970 doğumlu Opel Manta
Önümüzdeki Mayıs ayında ise gelecekteki elektrikli Opel modellerin habercisi Manta GSe ElektroMOD konsepti tanıtılacak.

Manta A’nın, Opel’in genç tasarım ekibi ve elektrikli otomobil teknolojileriyle yeniden yorumu olan Manta GSe ElektroMOD, modern yüzlü bir elektrikli otomobil olarak yeniden doğmuş.

Yeni elektrikli Opel Manta konsepti

Yeni Manta GSe ElektroMOD, grafik ve metin mesajlarıyla iletişim kuran "Pixel-Vizor" ön ızgarası (yoksa ekran mı desek), %100 elektrikli motoru ve modern tasarım çizgileriyle dikkat çekiyor. GSe'nin sonundaki e ise sportiflik kadar elektrik konseptine de bir gönderme.

Diğer bir deyişle, Opel Manta’nın meşhur siyah motor kaputunun altındaki sıralı dört silindirli benzinli motor, yerini güçlü ve modern bir elektromotora bırakacak.

Elektrikli karakteristiğini yenilikçi simgelerle ifade eden Opel Manta, ilk bakışta, klasik neon sarısı gövdeye uygulanan LED teknolojisi dikkat çekiyor. Geometrik çizgili farlar ve şimşek şeklindeki logo, Opel’in son modellerinden de hatırladığımız yenilikçi “Pixel Vizör” panel içinde yer almış.


Manta'nın ön bölümünü kaplayan, grafik ve metin mesajlarıyla iletişim kurabilen Pixel-Vizor, Opel’in sıfır emisyonlu gelecek vizyonunu da dijital bir görsel şölenle sergilemek amacında. Ön cephedeki “Alman kalbim elektriklendi”, “Sıfır emisyonluyum”, “Ben bir ElektroMOD'um” mesajlarıyla, misyonunu tüm insanlığa aktarmış oluyor. İleride ne tür muhabbetler döner kim bilir...

Opel Manta Pixel-Vizor ön yüz

Bu parlak siyah Pixel-Vizor, kıvrılarak yüzen bir Manta Vatozu (Nam-ı diğer Deniz Şeytanı) animasyonu ve QR kod şeklindeki Manta logosunun yanı sıra, Alman üreticinin logosuna da ev sahipliği yapacak.

Opel Global Marka Tasarım Müdürü Pierre-Olivier Garcia, Manta GSe ile köklü Opel geleneğinden sürdürülebilir geleceğe doğru bir köprü inşa ettiklerini belirtiyor. Tamamen dijital kokpiti, elektrikli motoru ve Opel GSe sportifliğini bünyesinde toplayan yeni Manta, bir ElektroMOD olarak aynı zamanda "MODern" sürdürülebilir yaşam tarzını da simgeliyor.

Opel Manta'nın klasik logosu

Opel’in merkezi olan Rüsselsheim’da son rötuşlarının yapıldığı yeni Opel Manta GSe ElektroMOD, 19 Mayıs 2021’de diğer heyecan verici detaylarını da bir bir ifşa edecek...