yukarı

Opel Insignia 2020: Son safkan Insignia

Yeni yıl için süslenenler arasına Opel'in aile sedanı Insignia da katıldı. Son %100 Opel'e de yakışmış hani...

kaynak: Opel

Malum, sonu gelmez SUV akınlarına karşı büyük sedanların işi günden güne zorlaşıyor ama kaleyi terk etmek yok! İşte yeni Insignia, yaptığı makyaj ve teknolojik yenilikleriyle 2020'nin gözdelerinden olmak için ne gerekiyorsa yapmış. PSA grubuna geçiş sonrası "%100 Opel" kalan son Opel ne de olsa Opel Insignia...

 

 

Doğal olarak, 2016’da piyasaya çıkan haliyle arasında çok büyük farklar yok yeni Opel Insignia'nın. Ama tasarım dengesiyle zaten çok başarılı bulduğumuz Insignia, ufak dokunuşlarla hem daha keskin hem de daha prestijli görünmeyi başarmış.

 

 

İlk dikkat çeken yenilik, ince uzun tasarımlı ön farlardaki optik değişim. Daha iyi bir görüş için Adaptif IntelliLux LED farlarla donanan Insignia, her bir farda 84 LED'le daha hızlı göz kırpıp daha keskin görecek.

 

 

Bir diğer önemli yenilikse genişleyen ön ızgara ve onun krom çerçevesi. Logonun iki yanındaki krom şeritle birlikte bu yenilikler Insignia'nın yere daha yakın ve geniş algılanmasını sağlamış. 

 

Arka tarafta da egzoz çıkışları ve tampondaki değişiklikler radara yakalananlar arasında. 

 

Ufaktan yenilenen kokpitte, gösterge paneli ve bilgi-eğlence sistemindeki grafik yenilikler taze bir hava estirmiş ama biz henüz kendileriyle tanışamadık. Yeni görseler şimdilik yayınlanmadı zira.

 

Apple CarPlay ve Android Auto uyumu, kablosuz şarj, gelişmiş geri görüş sistemi, kumandalar ve orta konsoldaki küçük ama şık dokunuşlar da Opel Insignia’ya artı puan kazandırmış, diyorlar...

 

Tabii tüm bunlar, son 10 yılda satışları yarıya düşen Insignia'nın elenmeyip adada kalması yeterli mi, bilemiyoruz. Ama bizce kesinlikle yetmeli ve "son safkan Opel" olan Insignia hak ettiği karışılığı bulmalı.

 

 

2020 Insignia’nın motor seçeneklerinde değişiklik yok ama PSA grubugelecek yıl bir ihtimal daha olduğunu kaçırdı ağzından. Astra'nın yeni 3 silindirli 1.4 benzinlisi de olağan şüphelilerden.

Fiyatlardaki minik bir artışın şaşırtmayacağı yeni Opel Insignia, 2020'nin İlkbahar aylarında Türkiye yollarını da süslemeye başlar diye umuyoruz.