yukarı

Nissan’dan elektrikli geleceğe emin adımlar

Nissan, elektrikli ürün gamıyla elektrikli mobiliteye geçiş sürecini hızlandırıyor.

25 Mart 2022 kaynak: Nissan

Nissan, yeni elektrikli ürün yelpazesini tanıtarak Avrupa pazarındaki konumunu güçlendirmeyi hedefliyor. Sahip olduğu elektrikli güç aktarma organları konusundaki uzmanlığından yararlanan Nissan, kapsamlı ürün gamıyla elektrikli mobiliteye geçişini güçlendiriyor.
 

Binek otomobiller için içten yanmalı motor gamına Euro 7 için ilave yatırım ve geliştirme yapmama kararı almasının ardından Nissan, %100 içten yanmalı motorla çalışan yeni binek otomobilleri 2023'ten itibaren Avrupa'da piyasaya sürmeyecek. Bu kararın ardından, Nissan, 2030’a kadar %100'e ulaşma hedefiyle, Avrupa’daki ürün gamını 2026 faaliyet yılına kadar %75 oranında elektriklendirmiş olmayı hedefliyor. Bu duyuru, Nissan’ın mobilite stratejisini güçlendirmeye yönelik uzun vadeli vizyonu olan “Ambition 2030”un hayata geçirilmesi ve kullanıcılara daha iyi aktarılabilmesi için önemli bir rol oynuyor.Nissan Afrika, Orta Doğu, Hindistan, Avrupa ve Okyanusya Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Guillaume Cartier, "Nissan, Avrupa pazarının başı çektiği elektrikli bir geleceğe doğru ilerliyor. Ambition 2030 ile yönümüzü belirledik ve yeni elektrikli ürün yelpazemizle sürdürülebilir bir geleceğe giden yolun önünü açıyoruz" dedi.

Nissan, elektrikli bataryalarının enerji yönetimini optimize etmek ve genişletmek amacı taşıyan girişimleri keşfedecek kapsamlı bir Elektrikli Araç Enerji Ekosistemi üzerinde çalışıyor. Merkezi Sunderland, İngiltere'de bulunan Nissan'ın amiral gemisi konumundaki üretim ekosistemi EV36Zero, üretim mobilitesinin geleceği için plan oluşturmak üzere yenilenebilir enerjiyle çalışan araç ve batarya üretimini bir araya getiriyor.EV36Zero'yu yeni elektrikli ürün yelpazesiyle bir araya getiren Nissan, Avrupa'da elektrifikasyona ve sıfır karbon salınımına giden yol için yeni bir sayfa açtı. Elektrikli ürün gamı için çalışan Nissan, Qashqai ve X-Trail'in e-POWER güç aktarma teknolojisine sahip versiyonları ve %100 elektrikli Ariya'nın lansmanı ile Nissan müşterilerinin farklı ihtiyaçlarını karşılamak için farklı düzeylerde elektrifikasyon sunacak.Elektrifikasyon devrimi hız kazanmaya devam ederken, Nissan, heyecan verici bir elektrikli crossover yelpazesi ile sürücüleri sıfır emisyonlu sürüş sunarak destekliyor. Nissan'ın araçlarında yer alan güç aktarım çeşitliliği, müşterilerinin sürüş alışkanlıklarının çeşitliliğini de yansıtıyor.

Qashqai, Nissan'ın benzersiz e-POWER güç aktarma teknolojisi ile crossover sürüş deneyimini bir üst seviyeye taşıyor. Tamamen Nissan tarafından geliştirilen bu sistem, şarj etmeye gerek kalmadan elektrikli aracın sürüş keyfini ve heyecanını sunuyor.%100 elektrikle çalışan ve tekerlekleri tahrik eden motor, sürüşün ilk anından itibaren yüksek tork ve hızlanma için gerekli gücü sağlarken, optimum devir aralığında çalışarak jeneratör görevi gören bir içten yanmalı motor da, araç hareket halindeyken bataryayı şarj ediyor. Üstün uyum ve verimlilikle çalışan e-Power sistemi maksimum elektrikli sürüş deneyimi sunuyor.

Nissan'ın yenilikçi e-POWER teknolojisi ve e-4ORCE dört çeker kontrol teknolojisi ile donatılmış yeni X-Trail, Nissan Crossover ailesine cesur ve yeni bir yaklaşım getiriyor. e-4ORCE teknolojisi ile elektrikli sürüş performansı, tamamen sürücünün kontrolünde. Ön ve arka aks üzerinde bulunan çift elektrik motoruna sahip e-4ORCE sistemi yüksek tork ve pedal tepkisine sahip bir sürüş deneyimi sunarken, yolcularına farklı yol şartlarında da güvenli ve konforlu bir yolculuk vadediyor.Nissan'ın elektrifikasyon yolculuğunda yeni bir sayfa açan Ariya, Nissan'ın ilk %100 elektrikli crossover modeli. Alliance için geliştirilmiş CMF-EV platformunun kullanıldığı ilk araç olan Ariya, Nissan’ın elektrikli araç konusundaki uzmanlığı sayesinde kullanıcılarına üst düzey bir elektrikli araç deneyimi sunuyor.

Tamamen elektrikli sürüş deneyimini yeniden tanımlayan Ariya’da, güç ve kontrolün mükemmel dengesi olan e-4ORCE teknolojisi de sunuluyor. Kesintisiz güç dağıtımı yapan çift motorlu bu sistem, tüm sürüş koşulları için minimum tepki süresi sayesinde anlık hızlanma sağlıyor.