yukarı

Nissan Qashqai: En güvenilir yeni otomobil

Yeni Nissan Qashqai, 50.000 tüketiciyle yapılan bir anket sonucunda İngiltere'nin en güvenilir otomobili ilan edildi

24 Ocak 2023 kaynak: Newspress

Bu tür dayanıklılık, sorunsuzluk, güvenilirlik araştırmalarından Japonların galip çıkması gelenek sayılır. Ama zirvede daha ziyade Lexus, Toyota, Honda gibi isimleri görmeye alışık gözlerimiz. Bu sefer liste başındaki isim, özelikle ilk iki nesliyle kompakt SUV'ların pop starı olan Nissan Qashqai.

Yeni Qashqai’nin Britanya'da tasarlanıp üretildiği gerçeği akıllara kanaat notu faktörünü getirse de, bizim bildiğimiz Wich? (İngiltere’nin köklü tüketici organizasyonu) saygınlığına leke sürdürecek bir kuruluş değil.

Nissan Qashqai’nin bir yıl süren bu güvenilirlik anketinden açık ara lider çıktığını ve beş yıldız alan tek model olduğunu belirtmek gerek. Qashqai’nin pratikliğini, güvenilirliğini ve ailevi erdemlerini öven uzman test insanları, bu beş yıldızı nadiren bir arada kullanıyor.

İngiltere'nin en güvenilir otomobili Nissan Qashqai

"Nissan'ın bu tamamen yeni versiyonla ilgili çabaları, 2023'e girerken en güvenilir otomobil ünvanıyla taçlandırıldı. Sektördeki en uygun fiyatlı otomobillerden biri için bu harika bir başarı" dedi. O öyle deyince bizim de aklımıza Haziran'daki %25 zam geldi ya neyse, İngiliz'e anlatsan inanmaz!

Yeni modelin geliştirildiği Cranfield'daki Nissan Teknik Merkezi yetkilisi David Moss, memnuniyetini ”Hem gerçek dünyadaki müşteriler hem de uzmanların Qashqai’nin kalitesini ve dayanıklılığını takdir etmiş olması harika” sözleriyle ifade etmiş.

Mühendislik ekipleri en yüksek güvenilirlik standartları ve dayanıklılığı yakalamak için geliştirme aşamasında otomobili sayısız zorlu testten geçirdiğinin altını çiziyor Moss.

Wich? anketine göre en güvenilir otomobil Nissan Qashqai

Bunlar arasında, sadece beş haftada üç yıllık sürüşü simüle eden sarsıntı seansı, aşırı iklim testleri ve türlü türlü ekipmanla döşemelere yapılan eziyet en akılda kalıcıları.

Nissan Qashqai’nin bu başarısında elektrik odaklı E-Power Qashqai’nin payını da merak etmiyor değiliz ama ortalamasının çok da farklı olduğunu sanmıyoruz.

İngiltere’deki 50.000 otomobil kullanıcısının doldurduğu anket formlarıyla kupaya uzanan yeni Qashqai hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Kullanıyorsan Anlat formumuz o güzel parmaklarını göreve çağırıyor:)