yukarı

Nissan Navara 2021: Satış rekortmeni agresifleşti

Pickup segmentinde rekabet iyice kızışırken, sınıfın en popüler modeli Navara da kapsamlı bir yenileme operasyonuna girdi...

06 Kasım 2020 kaynak: Nissan

Tasarımdan başlayalım... Yenilenen Navara ön tarafta revize edilen bir ızgara ve yoldaki tehditkar duruşuna katkıda bulunan çift yeni bi-LED farlara kavuştu. Ayrıca yeni stoplar ve bagaj kapağı ile tekerlek yuvasında yer alan kedi gözleri de yenilendi. Kabinde ise yeni bir direksiyon simidinin yanında ve yenilenen bilgi-eğlence sistemi ekranı sunuluyor.Nissan, Navara’da ufak tasarım dokunuşlarının yanında Akıllı Ön Çarpışma Uyarısı, Akıllı Acil Durum Freni ve Akıllı Çevresi İzleme Monitörü dahil olmak üzere bir dizi standart Nissan Akıllı Mobilite özelliğini sunmaya başlıyor. Bu sistemlere ek olarak, dört tekerlekten çekiş modunda düşük hızlarda yakındaki engelleri kontrol eden bir arazi monitörü de eklendi.Nissan ayrıca Navara'nın arka aksını güçlendirdi ve yük kapasitesini artırdı. Ayrıca arka tampona entegre bir basamak da yerleştirdi. Japon otomobil üreticisi, düşük hızlarda manevra kabiliyetini ve direksiyon tepkisini artırmak için yeni bir direksiyon kremayer dişlisi taktı. Bu yeni direksiyon kremayerinin ayrıca titreşimi azalttığı ve gürültü yalıtımını iyileştirdiği iddia ediliyor.Yenilenen Navara serisinin tepesinde PRO-4X modeli bulunuyor. Günlük rutinlerinden kaçmak isteyen macera severler ve gezginleri hedefleyen bir stil paketi ve bir spor barı içeriyor.

Motor kaputunun altında herhangi bir yenilik yapılmadı. Yenilenen Navara, 190 hp ve 450 Nm üreten ikiz turboşarjlı 2.3 litrelik dört silindirli dizel ile geliyor. Bu motor, altı ileri manuel veya yedi ileri otomatik olarak eşleştirilebiliyor.