yukarı

Nio, Avrupa’da genişlemesini sürdürüyor

Nio, Almanya, Hollanda, Danimarka ve İsveç'te ET7, EL7 ve ET5 modellerini piyasaya sürüyor.

10 Ekim 2022 kaynak: Nio

Nio, her pazarda ET7, EL7 ve ET5'i piyasaya süreceğini doğrulayarak Almanya, Hollanda, Danimarka ve İsveç'e genişlemesinin ayrıntılarını açıkladı. Bunlardan ilki Nio ET7, Almanya, Hollanda, Danimarka ve İsveç'te 16 Ekim'e kadar teslimatlar için şimdiden siparişe hazır. EL7 ve ET5 için ön siparişler de açık ve EV'ler teslim edilecek.

Her üç model de, Nio'nun N2 platformu tarafından destekleniyor; otomobil üreticisinin Banyan Intelligent sistemi, bir bilgi işlem platformu, işletim sistemi, araç akıllı donanımı, akıllı algoritmalar ve uygulamalar içeren eksiksiz bir teknoloji paketi özellikleri ve ayrıca kablosuz bağlantı için destek sunuyor. Üçlü ayrıca LiDAR, ADAM ve Nio'nun yüksek hızlı otoyollarda, kentsel alanlarda, park ederken ve şarj olurken gelişmiş sürücü yardımı ve otomatik sürüş işlevleri sunacak süper bilgisayar platformuna da sahip.

Araçlar, ET5 için aylık 999 €'dan başlayan fiyatlarla bir abonelik planıyla sunulurken, ET7 1.199 €'dan ve EL7, Almanya'da aylık 1.299 € ile en pahalı olanıdır. Abonelik planına her şey dahil ve tam kapsamlı sigorta, servis maliyetleri ve yedek lastikleri içeriyor.

Nio, araç sahiplerinin araçlarını fazla uğraşmadan şarj edebilmelerini sağlamak için 2023 yılı boyunca dört ülkede 120 istasyon kuracak. Ayrıca yeni ülkelerin tüm büyük şehirlerindeki araç servis sağlayıcılarıyla ortaklıklar kurdu.

İlginç bir şekilde, Nio EL7 Çin'de ES7 olarak biliniyor, ancak SUV'nin Avrupa'daki lansmanından sadece birkaç saat önce Nio, adının Alman otomobil üreticisinin S7'sine benzerliği nedeniyle Audi tarafından yapılan bir şikâyet üzerine adını değiştirdi.