yukarı

Mini Countryman 2020: Bahar esintili yeni Countryman

2020 kreasyonları bir bir görücüye çıkarken, Mini Countryman de podyuma fırlamakta gecikmedi...

kaynak: Mini

Mini'lerin en mini olmayan üyesi Countryman. BMW devrindeki pek çok farklı kasa tipi denemesinden sonra, X1 ile paylaştığı platform ve kompakt SUV formunda başarıyı yakalayan bir Mini çalışması. Ve karşınızda, onun 2017'de yollara çıkan 2. nesil Mini Coutryman'in makyajlı hali.

 

Her açıdan yeni MINI Countryman 2020

 

Makyaj öncesiyle sonrasını ayırt etmenin çok da kolay olmadığı Mini Countryman, ön tarafta %100 LED farlar, ön ızgara ve tampon tasarımlarında değişikliğe gitmiş. Yeni jant tasarımları da hiç fena olmamış hani.

 

Mini Countryman 2020 makyajıyla kesin olarak İngiliz olduğunu gösterdi!

 

Makyajın en fark edilir olduğuyu yer ise İngiliz bayrağı "Union Jack"i oluşturan stop lambaları. Bu değişiklikle birlikte, bütün Mini modelleri markanın hangi ülkeye ait olduğunu çok net anlatmış oluyor!

 

MINI Countryman zaten iyi olan infotainment özelliklerini daha da iyileştirdi

 

Kokpitteyse yeni (ve opsiyonel) bir dijital gösterge paneli, yeni bilgi-eğlence ekranı tasarımı ve zaten çok iyi olan Mini Connected yazılımının daha iyileştirilmiş hali (+ yeni sesli komut sistemi) yerlerini almış. Standart hale gelen deri direksiylon simidi ve daha artan özelleştirme olanakları da cabası.

 

Mini Countryman'de 4x4 yani All4 da menüde

 

Önden çekiş ya da 4x4 (All4) seçenekleri sunan Mini Countryman, tüketim ve emisyon değerlerini düşürebilmek için motor güçlerinde ufak kesintiler yapmış. Ama 2.0 turbolu Cooper S (178 hp) ve şarj edilebilir hibrit Cooper SE (220 hp) bizi pek enterese etmediğine göre, 136 hp'lik 3 silindirli 1.5'te herhangi değişiklik olmadığını belirtelim.

 

Makyajlı Mini Countryman'i profilden de görmedim demezsiniz:)

 

Giriş seviyesi One donanım da tarihe karıştı bu vesileyle. Zaten bu kadar trendy takılmışsınız, yatırımda belli bir barajı aşmışsınız, ne işiniz olur baz donanımla değil mi!