yukarı

Michelin, Gran Turismo’nun resmi lastik destekçisi oldu

Gran Turismo filminin sponsorlarından biri de Asus ile birlikte Michelin oldu.

22 Ağustos 2023 kaynak: Michelin

Gerçek ve sanal dünyaları bir araya getirmenin yanı sıra, aynı adlı video oyununda yer alan Michelin lastiklerini gerçek hayatta da seyircilere sunuyor. Bu sayede Michelin, beyaz perde aracılığıyla farklı kuşaklardan hayranlarıyla etkileşime geçerek marka bilinirliğini artırmayı ve matematiksel lastik modelleme teknolojisi alanındaki liderliğini vurgulamayı amaçlıyor.

Sanal ve gerçek dünyadaki motor yarışı ve otomobil meraklıları çok yakında Sony Pictures’ın 25 Ağustos günü sinemalarda gösterime girecek olan Gran Turismo filminin keyfini çıkarabilecekler. Michelin’in resmî lastik destekçisi olduğu film, çok yakında beyaz perdede izlenebilecek.  Gran Turismo, hayatta pek başarılı olmaları beklenmeyen üç ismin, işçi sınıfından zor durumdaki bir gamer’ın (Archie Madekwe), başarısız bir eski yarış pilotunun (David Harbour) ve idealist bir motor sporları yöneticisinin (Orlando Bloom) akıl almaz gerçek hikayesinden uyarlandı. Film boyunca üçlü, dünyanın en elit sporunda başarılı olabilmek için her şeyi riske atıyor. Gran Turismo, içinizdeki azim devam ettiği sürece hiçbir şeyin imkansız olmadığını kanıtlayan ilham verici, heyecanlı ve aksiyon dolu bir hikaye.

Gran Turismo, Slovakya’daki Slovakya Ringi, Dubai Autodrome, Nürburgring, Avusturya’daki Red Bull Ringi ve Hungaroring dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki gerçek yarış pistlerinde çekildi.