yukarı

MG Cyberster: Egzotik elektrikli yakında Avrupa’da

MG TF'nin ruhani halefi egzotik tasarıma ve 544 HP’lik elektrikli motora sahip. Satışları 2024 yılında Avrupa'da başlayacak.

30 Nisan 2023 kaynak: MG

İngiliz otomobil üreticisinin tamamen elektrikli spor otomobili MG Cyberster'ın Şangay Otomobil Fuarı'nda küresel olarak görücüye çıktı. Cyberster, 544 HP'ye kadar güç üreten sıfır emisyonlu motoruyla İngiliz otomobil üreticisinin köklerine saygı duruşunda bulunuyor. Neyse ki Cyberster Çin dışında da satışa sunulacak. 2024 yazında Avrupa ve Birleşik Krallık'ta piyasaya sürülecek olan Cyberster, elektrikli spor otomobil pazarına heyecan verici bir katkı sağlayacak.MG Cyberster'ın üretim versiyonu, 2021 konseptinden bazı tasarım ipuçlarını azaltmış olsa da, hala inanılmaz derecede sportif ve egzotik görünüyor. Resmi fotoğraflar, Cyberster'ın Lamborghini tarzı makaslı kapılarını ortaya koyuyor ve bu kapılar cesur bir ifade yaratarak roadster'ın benzersiz karakterine katkıda bulunuyor. Aracın agresif burnu ve tampon girişleri, çamurluğa monte edilmiş farları ve 20 inçlik çok kollu alaşım jantları sportif tasarımını daha da vurguluyor. Tonlanmış çamurluklar otomobilin kaslı görünümüne katkıda bulunarak Cyberster'ın etkileyici görsel çekiciliğini tamamlıyor.MG Cyberster'ın profil fotoğrafı, geri çekilebilir kumaş tavan ve MG rozetli siyah kaplamalı arka taraf dahil olmak üzere roadster'ın bazı temel tasarım öğelerine daha yakından bakma imkanı sunuyor. Marka 'Kammback' kuyruğuna dair çok fazla görüntü yayınlamamış olsa da, girişlere monte edilmiş ayırt edici LED arka lambaları ve çift difüzörü görebiliyoruz. Kabin içinde, kırmızı temalı iki koltuklu kabin, sürücü odaklı orta konsolda kavisli bir dijital panel ve dokunmaya duyarlı kontroller içeriyor ve araca fütüristik bir his veriyor.MG'nin Londra Marylebone'daki tasarım stüdyosunun Gelişmiş Tasarım Direktörü Carl Gotham'a göre yeni Cyberster, otomobil üreticisi için "yeni bir bölümün" başlangıcına işaret ediyor. Gotham, markanın zengin mirasına saygılı ve aynı zamanda modern tasarımın sınırlarını zorlayan bir tasarımın önemini vurguladı.

MG henüz Cyberster için resmi teknik özellikleri yayınlamamış olsa da, Çin'in MIIT'sinden gelen önceki belgeler yaklaşan roadster hakkında bazı ayrıntılar sağlıyor. Bu belgelere göre Cyberster 4.535 mm uzunluğunda, 1.913 mm genişliğinde ve 1.329 mm yüksekliğinde, 2.690 mm dingil mesafesine ve 1.850 kg ağırlığa sahip.

Cyberster, sırasıyla 314 HPve 544 HP güç çıkışlarıyla hem tek motorlu arkadan itişli hem de çift motorlu dört tekerlekten çekiş konfigürasyonlarında sunulacak. Enerji, ana şirket SAIC tarafından üretilen bir lityum-iyon batarya paketinden sağlanacak, ancak tam kapasite henüz bilinmiyor. Bu etkileyici güç rakamlarıyla Cyberster'ın güçlü bir performans ve hızlanma sunması bekleniyor, ancak aracın menzili ve diğer performans ölçütlerine ilişkin ayrıntılar henüz açıklanmadı.