yukarı

MG, 1 milyon satış adedine ulaştı

Köklü marka, 2007 yılından günümüze Çin dışında 1 milyon araç satışıyla önemli bir dönüm noktasına ulaştı.

07 Ağustos 2022 kaynak: MG

Ülkemizde de elektrikli araçların popülerleşmesinde öncü rol oynayan MG, 2022 yılına da hızlı bir giriş yaparak, ülkemizde yılın ilk 6 ayında geçen seneye göre satışlarını yüzde 35 artırdı. Bu yıl içinde aileye katılacak 3 yeni model ile satış adetlerini çok daha yukarıya taşımayı hedefleyen MG, 2023 yılı başında MG4’ün de ürün gamına katılması ile C crossover segmentine de adım atacak.

1924'te Morris Garages olarak kurulan ve sonraki yıllarda küresel motorsporları tarihine önemli katkılar sağlayan MG markası yüzüncü yılına yaklaşıyor. Otomobil üreticisi kendi ülkesi Çin dışında kaydettiği yüksek satış adetleriyle tarih yazmaya devam ediyor. MG’nin Çin dışındaki satışları 2007 yılından bu yana bir milyonu aştı. Bu, toplam MG satışlarının yaklaşık yarısına tekabül ediyor. MG, güçlü araştırma ve geliştirme yetenekleri ve güçlü pazar operasyonları sayesinde art arda üçüncü yıl “Çin'in Tek Marka Yurt Dışı Satış Şampiyonu” oldu. Bu unvan, MG'nin küresel organizasyonunun ve yıllar içinde oluşturduğu marka değerinin güçlü bir kanıtı.

MG bugün gelinen noktada dünyanın 84 ülkesinde araçlarını satıyor ve bu pazarlarda memnuniyetle karşılanıyor. Markanın aynı zamanda sosyal medyada dünya genelinde 6 milyon takipçisi olurken ve genç tüketiciler tarafından oldukça seviliyor.