yukarı

Mercedes-Maybach S-Class: Lüksün tarifini yapsam yeniden...

Mercedes-Benz'in uzun menzilli ultra lüks silahı Maybach S, Rolls Royce ve Bentley'e kitlenmiş durumda...

31 Aralık 2020 kaynak: Mercedes-Maybach

Az parayla alınabilen otomobillerin dip noktası üç aşağı beş yukarı belli. Lakin üst limit, hiç kestirilemeyecek irtifalara çıkabiliyor. Tam Mercedes S Serisi'ni "lüks" olarak tanımlıyorsunuz, bir bakmışsınız Mercedes-Maybach S-Class, arz-ı endam etmişler.

Mercedes-Maybach S-Class alman usülü ultra lüks_arabazzi.com

Nerede etmişler derseniz, 2019'un her ayında 700'ün üzerinde anahtar teslim ettikleri Çin'in Auto Guangzhou 2020 fuarında efendim. Belli ki 2015'ten günümüze toplam 60.000 adet satılan Maybach'ın büyük müşterisi dünyanın yeni ağırlık merkezi olacak gibi görünen Çin. Zaten Maybach GLS SUV'u da geçen yıl orada tanıtılmıştı.

Çin her ay 700 Maybach'ı yutuyor!

Mercedes S Serisi'nin uzun versiyonundan 18 cm daha uzun olan 5,47 m'lik Maybach S Serisi, bu santimlerin tamamını arkaya kurulacak pek kıymetli efendisinin hizmetine sunmuş.

First-Class arka sıranın "Executive" koltuklarında boyun ve omuz ısıtmasından ayıptır söylemesi baldır masajına kadar hiçbir detay ihmal edilmemiş!

Mercedes-Maybach S-Class'ın şımartan lüksleri

Jet mi yat mı, hangi ultra lüks taşıta benzeteceğimizi bilemediğimiz Mercedes-Maybach S-Class'ın şımartıcı lüksleri saymakla bitmeyecek ama mesela arkadaki iki deri koltuk ortasından arkaya doğru uzanan ahşap hattı anmadan geçmeyelim. Hani şu ön koltuk sırtlıklarındaki ahşap!..Sanki içeri ses girermiş gibi ters frekans yayınlayarak gürültü önleme, özel akustik amortisörler, Rolls Royce'un tavan yıldızlarına nazire yapan "Digital Light" ışık sistemi, harekete duyarlı özel kameraların efendisinin bir el hareketiyle kapıları kapatması vs... Bin türlü dert!

Maybach S-Class pek çok imtiyaza sahip_arabazzi.com

Boyut dışında kendini S Serisi'nden pek çok imtiyaza sahip Maybach S-Class. Kaputtaki Mercedes-Benz yıldızından geriye doğru uzanan krom çıta, ön ızgaranın dikey çizgileri, hava girişleri, kapı eşikleri ve çerçeveler derken, kromun egemenliği dört yanı sarmış.

Kromun egemenliği dört yanı sarmış...

Opsiyonel çift renk gövdede renkleri ayırma göre bile ince krom hatta verilmiş. Yarı otonom sürüş özellikleriyle 2021 ilkbaharında asfaltı onurlandıracak Maybach S-Class,

Özel "Maybach" moduyla 496 hp'lik V8 lüksün hizmetinde...

V8'den başlayıp V12 motorlara doğru uzanacak. Amerikalı S 580'de de kullanılan çift turbolu ve hafif hibritli V8 benzinli, özel "Maybach" modu sayesinde 496 beygirini daha yumuşak vites geçileri ve ikinci viteste kalkışlarla efendisinin kadehindeki şampanyayı dahi sarsmayacak bir üslupta kullanıyor.

Maybach S-Class ve ayarlı soğutusu

Ne diyelim... Sağlığınıza!