yukarı

Mercedes-Benz Türk’ün “Her Kızımız Bir Yıldız” programı devam ediyor

Mercedes-Benz Türk “Her Kızımız Bir Yıldız” programı bu yıl da Türkiye’nin dört bir yanından 25 Yıldız Kızı İstanbul’da ağırladı.

03 Ağustos 2023 kaynak: Mercedes

Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün, konuşmasında Yıldız Kızlara “Umudumuz ve geleceğimiz sizin elinizde. Sizinle ve başarılarınızla gurur duyduğumuzu bir kez daha söyleyerek yolunuzun her daim açık olmasını diliyorum. Unutmayın biz Mercedes-Benz Türk ailesi olarak her zaman yanınızdayız” dedi.

Mercedes-Benz Türk, kadın istihdamı ve toplumsal cinsiyet eşitliğine dair sorumluluk alarak bu konuda programlarını sürdürmeye devam ediyor. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) ile iş birliğiyle 2004 yılında 17 ilde 200 kızın desteklenmesi ile başlayan Her Kızımız Bir Yıldız ile her yıl 1000 kız burs alıyor. Program kapsamında sağlanan burs imkanının yanı sıra kişisel ve mesleki gelişimlerine yönelik hazırlanan çeşitli eğitim imkanları da sağlanıyor. Ayrıca Her Kızımız Bir Yıldız programını tamamlayan öğrenciler de Mercedes-Benz Türk bünyesinde çalışma imkanından da yararlanabiliyor.

3 Ağustos 2023 tarihinde Yıldız Kızlar’ı geleneksel İstanbul ziyaretinde ağırlayan Mercedes-Benz Türk; Edirne, Sakarya, Van, Sinop, Tekirdağ’dan gelen 25 Yıldız Kız’ı İstanbul’da bir araya getirdi. Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün ve Mercedes-Benz Türk Pazarlama İletişimi ve Müşteri Yönetimi Grup Müdürü Serra Yeşilyurt liderliğinde gerçekleşen etkinlikte, hem program üzerine konuşuldu hem de Yıldız Kızlara mikrofon uzatıldı.