yukarı

Mercedes-Benz A-Serisi makyajlandı: Yeni nesilden önce son çıkış

Mercedes-Benz A-Serisi, hatchback ve sedan versiyonlarıyla makyajlandı.

05 Ekim 2022 kaynak: Mercedes-Benz

A-Serisi'nde yapılan dış değişiklikler minimal. Yıldız desenli yenilenmiş bir ön ızgara, LED'lerle seçilebilen yeni farlar, dört yeni tekerlek tasarımı, standart LED stoplar ve yeni bir arka difüzör gibi değişiklikleri fark etmek için bir büyüteç edinmeniz gerekebilir.A-Serisi'nin kabininde yapılan değişiklikler de aynı derecede küçük. 7 inçlik bir dijital gösterge paneli ve 10,25 inçlik bilgi-eğlence ekranı standart olarak geliyor, ancak bir seçenek olarak çift 10,25 inçlik ekranlar mevcut. Ayrıca yeni bir düz tabanlı direksiyon simidi, MBUX sistemi için döner kontrolör içermeyen basitleştirilmiş bir orta konsol ve türbinden ilham alan hava menfezleri de bulunuyor.Mercedes-Benz ayrıca sunulan çeşitli donanım seviyelerinin standart ekipmanlarında da değişiklikler yaptı. Örneğin, giriş seviyesi modeller standart olarak üç boyutlu kabartmalı ARTICO döşemeyle gelirken, Progressive döşemenin kabini siyah, bej ve yeni adaçayı gri renklerinde mevcut. Yeni koyu karbon fiber görünümlü kaplama, gösterge panelini ve kapı panellerini de süslerken, AMG Line modellerinde parlak fırçalanmış alüminyum kaplama ve kırmızı kontrast dikişler bulunuyor.A-Serisi’nde ayrıca çeşitli yeni özellikler standart olarak geliyor. Örneğin, giriş seviyesi model bir geri görüş kamerası, bir USB paketi ve Nappa deri kaplı bir direksiyon simidi ile donatılmış. Daha yüksek donanım seviyelerinde, standart olarak LED farlar, bel desteği, Park Paketi ve Ayna Paketi gibi donanımlar ekleniyor. Mercedes-Benz, kişiselleştirme sürecini basitleştirmek için sıklıkla birlikte sipariş edilen işlevsel özellikleri de bir araya getirdi.Güncellenen A-Serisi'nin MBUX sistemi de her zamankinden daha gelişmiş ve şimdi bir parmak izi sensörü, ek bir USB-C bağlantı noktası ve Hey Mercedes sesli asistanında iyileştirmeler içeriyor. Sürücü Yardım Paketi de iyileştirildi ve yeni bir Park Paketi uzunlamasına park etmeyi ve 360 derecelik bir çevre görünümünü destekliyor.

Mercedes-Benz ayrıca, AMG olmayan tüm benzinli modelleri, kayış tahrikli marş jeneratörü içeren 48 voltluk hafif hibrit sistemlerle güncelledi. Otomobil, A 250 e hatchback ve sedan modellerinin yanı sıra A 180, A 200, A 220 4Matic, A 250 4Matic, A 180d, A 200 d ve A 220d formlarında sunulacak.

Mercedes-AMG A 35 (hatchback ve sedan) ve A 45 S modelleri, ürün gamının zirvesine çıkmaya devam ediyor. Daha küçük A-Serisi modellerle büyük ölçüde aynı görsel yeniliklerden yararlanıyorlar ve A 35, 48 voltluk hafif hibrit sistemle donatılmış.

Mercedes-AMG A 45 S'nin özel bir versiyonu da müşterilere sunulacak. AMG Street Style Edition olarak adlandırılan araç, floresan turuncu vurgular, 19 inç mat siyah jantlar, kırmızı fren kaliperleri ve turuncu vurgulu siyah Microcut mikrofiber Performance koltuklar da dahil olmak üzere bir dizi iç değişiklikle Mountain Grey Magno renginde tamamlandı.