yukarı

Megane eVision: Renault dilinde elektrikli hathback

Megane eVision konsepti Renault'nun eWays etkinliğiyle tüm dünyaya tanıtıldı. Piston tutkunlarının gözü yaşlı…

kaynak: Renault

Renault Megane eVision Concept, Nissan Ariya'nın da temelini oluşturan modüler CMF-EV platformunu temel alan ilk Renault modeli olarak dikkat çekiyor. Renault önümüzdeki yıl üretime girmesi beklenen Megane eVision ile kompakt hatchback sınıfını yeniden tanımlayacağını iddia ediyor. Volkswagen Golf’ün bundan haberi var mı acaba?..

Renault Megane eVision Concept geleceğin Renault modelleri için ipucu niteliğinde_arabazzi.com

Renault Megane eVision Concept, 130 kW'a kadar hızlı şarjla uyumlu, 60 kWs’lik bir batarya kullanıyor. Fakat bu batarya ne kadarlık menzil sunduğu ile ilgili bilgiyi henüz paylaşmadılar.

Kullanılan elektrik motoru, 220 hp güç ve 300 Nm tork üretiyor. Bu güç ön tekerleklere aktarılırken, Megane eVision'a 8 saniyenin altında bir 0-100 km/s hızlanması sağlıyor. Bu cesur konsept, yeni ve daha geniş bir elektrikli araç yelpazesinin ilk modeli olacak olmasıyla da dikkatleri üzerine çekiyor.

Renault Megane eVision konsepti_arabazzi.com

Yeni Megane eVision 4.21 m uzunluğa, 1.80 m genişliğe ve 1.51 m yüksekliğe sahip. Aks mesafesiyse 2.700 mm. Bu ölçüler, Megane eVision’ı sanki doğrudan Volkswagen ID.3’ün karşısında konumlandırıyor. Tasarım ve bol LED'Li ışıklandırma sistemiyle bize yine bir konsept olan Renault Morphoz'u hatırlattı bu elektrikli Megane konsepti.

Megane eVision Renault'nun elektrikli hatchback konsepti_arabazzi.com

Megane eVision'ın üretim versiyonu önümüzdeki yılın sonlarında Avrupa'da piyasaya sürülecek ve farklı pil boyutları ve farklı motor güçleriyle tüketiciyle buluşması hedefleniyor.

Renault Megane eVision konsepti Renault Morphoz'dan hatırladığımız ışık oyunları yapıyor_arabazzi.com

Her şey planlandığı gibi giderse, Volkswagen ID.3, Renault Megane eVision ve elektrikli akranları arasında sıkı bir rekabet yaşanacak gibi. E daha ne isteriz!