yukarı

Maserati Ghibli: Tükenmeden alın! Çünkü bu son, the end, la fine…

Eliniz gitti gitti, vazgeçtiniz ama artık daha kararlı olma zamanı. Zira Maserati Ghibli, 2024 yılında veda ediyor.

13 Ağustos 2022 kaynak: arabazzi

Evet efendim, her güzel şeyin bir sonu var. Hele ki konu çok sevilen ama az satılan İtalyan otomobilleri ise. BMW 5 ve Mercedes E’nin zarif rakibi olma hayaliyle yollara çıkan Maserati Ghibli de aynı acı sona doğru yaklaşıyor.

Ama çok da üzülmeyin, zira onun yerine Quattroporte hafifçe küçülerek iki modelin severlerini de memnun etmeye çalışacak.

V6 ya da dizel motoruyla arzuladığı kalabalığı çekemeyen Maserati Ghibli, ismi “hibrit” olsa da hafif hibrit olmakla yetinen son kozuyla da çok ikna edici olamadı belli ki.

Maserati Ghibli: Üreitimden kalkıtor

Ferrari’yle ortak geliştirdiği enfes V8 motoruyla (580 hp - 730 Nm) Ghibli Trofeo da çok küçük ve elit bir kitlenin radarına girmişti.

Velhasıl, 10 yıllık bir kariyerin ardından yerini - artık V8’i olmayacak olan - daha kompakt bir Quattroporte’ye bırakacak Ghibli. Söz konusu modelin doğumu 2025’te bekleniyor ve tam elektrikli bir versiyonu da gündemde.

MC20 başta olmak üzere, yakın gelecekteki tüm modellerine birer tam elektrikli versiyon düşünen Maserati dünyasında içten yanmalılar yavaştan ak sakallı dede rüyaları görmeye başlamıştır diye düşünüyoruz.

“Uzat elini V8’im. Işığa doğru gel...Burada sonsuza kadar huzurla kükreyebilirsin…”