yukarı

Lexus güvenilirlikte (bir kez daha) zirvede

Premium Japon Lexus, JD Power’ın güvenilirlik ve sorunsuzluk anketinde bir kez daha zirvedeki marka oldu

06 Mart 2023 kaynak: Lexus

Çoğu zaman görüntüye, teknik özelliklere ve hayallerimize dayanarak karar veriyoruz ama bir otomobil hakkında asıl değerlendirmeyi ancak onu uzun vadede kullandıkça yapmak mümkün oluyor.

Bu değerlendirme bazen derin bir hayal kırıklığıyla sonlanırken, Lexus’ta gelenek olduğu üzere, bazı markalarda aşırı memnuniyetle devam ediyor.

Lexus bir kez daha en güvenilir marka seçildi_arabazzi.comPremium otomobil üreticisi Lexus, global araştırma şirketi J.D. Power’ın her yıl düzenlediği ve sorunsuz üreticilerle modelleri öne çıkardığı Araç Güvenilirliği çalışmasında, tüm markalar arasında ilk sırayı aldı.

İlk günden beri sorunsuz otomobilleriyle ön plana çıkan Lexus, 2023 Güvenilirlik Ödülü'nü de kimseye kaptırmadı.

Araçlarıyla 3 yıldır birlikte olan kullanıcıların dahil olduğu araştırmada, 2020 model yılına ait birçok marka/model mercek altına alındı. J.D. Power’ın Amerika’daki çalışmasında her zaman olduğu gibi araçların gerçek kullanıcıları yer aldı ve 30 binin üzerinde kullanıcı katılım gerçekleştirdi.

Lexus 2023'ün en güvenilir ve sorunsuz markası_arabazzi.com

Lexus tüm markaları geride bırakarak en sorunsuz üretici olmayı başarırken model bazında da ön plana çıkmayı başardı. “En Güvenilir Model” unvanını ise, lüks SUV segmentinin yaratıcısı olan Lexus RX modeli aldı.
Bununla birlikte, Lexus’un D SUV modeli NX de, kendi segmentinin en sorunsuz modeli olmayı başardı.

Kurulduğu ilk günden bu yana yüksek kalitesiyle dikkat çeken Lexus, İngiltere’nin önde gelen yayınlarından What Car? tarafından gerçekleştirilen araştırmada da üst üste üçüncü yıl “Dayanıklılık Ödülü”nün sahibi olmuştu.

Lexus’un her yeni aracında kaliteyi yüksetme hedefi, Japon markanın premium rekabetteki iddiasını güçlendiriyor.