yukarı

Land Rover Defender 2024: Lüks oyununu yükseltiyor

Popüler SUV, sadeleştirilmiş bir ürün yelpazesine ve premium özellikler ekleyen yeni opsiyonel paketlere sahip.

08 Mayıs 2024 kaynak: Land Rover

  • 2024 Land Rover Defender, klimalı koltuklar ve premium malzemeler ekleyen yeni Signature Interior Pack'ten yararlanıyor.
     
  • Defender 130 ikinci sırada kaptan koltukları ile sipariş edilebilirken, Defender 110 Arizona'dan ilham alan Sedona Edition ile sunuluyor.
     
  • Yeni D350 dizel motor, yerini aldığı D300'e kıyasla daha fazla güç ve tork sunuyor.
Land Rover, 2024 Defender SUV ailesi için, daha güçlü bir dizel motorun eklenmesiyle birlikte lüks ve konfor kimlik bilgilerini geliştirmeye odaklanan bir dizi model yılı güncellemesini tanıttı. Öne çıkan özellikler arasında, tüm ürün gamında mevcut olan premium özelliklere sahip bir Signature Interior Pack, 130 için bir kaptan koltuğu seçeneği ve 110 için bir Sedona özel sürümü yer alıyor.


 

İkonik Defender'ın yeni nesli, 2019'daki ilk çıkışından bu yana Land Rover için bir satış başarısı oldu. SUV henüz geleneksel bir makyaj geçirmemiş olsa da, 2024 model yılı güncellemeleri oldukça kapsamlı ve mevcut özellikler açısından onu lüks Range Rover'a bir adım daha yaklaştırıyor.


Yeni motorlarla başlayan Defender D350, tıpkı Range Rover'da olduğu gibi 350 hp ve 700 nm tork üreten hafif hibrit 3.0 litrelik altı silindirli bir dizele sahip. Bu, yerini aldığı D300'e kıyasla 50 hp ve 50 nm'lik bir artışı temsil ediyor ve Land Rover'a göre bu da "daha zahmetsiz" sollama ve çekiş sağlıyor.
 

2024 Land Rover Defender S, X-Dynamic SE, X-Dynamic HSE, X ve V8 donanımlarından oluşan basitleştirilmiş bir seriye sahip ve her üç gövde tipi (90, 110 ve 130) için de mevcut. Güncellemeler kabin içine odaklandığı için dış tasarım aynen korunmuş. Bununla birlikte, Arizona çölünden esinlenen yeni bir teknik özellik ile sadece bir yıl için sunulacak bir Defender 110 Sedona Edition var. Sedona Kırmızısı dış renk tonu, kaput üzerindeki benzersiz çıkartmalar, Parlak Siyah kaplamalı 22 inç alaşım jantlar ve dış kısım için Genişletilmiş Siyah Paket ile birleştirilmiş.
 

Yeni Signature Interior Pack, Dynamic HSE'de opsiyonel, Defender X, V8 ve Sedona Edition'da ise standart olarak sunuluyor. Yeniden tasarlanmış kanatlı koltuk başlıklarına sahip her iki sıra için klimalı koltuklar getiriyor. Ön koltuklar hafıza fonksiyonlarıyla 14 yönlü elektrikli olarak ayarlanabilirken, Defender 130'daki üçüncü sıra ısıtmalı.
 

Windsor Deri ve Kvadrat döşeme, Ultrafabrics, Suedecloth tavan döşemesi ve daha koyu iç aksanlarla birleştirilerek kabinin premium hissini artırıyor. Land Rover tasarımcıları ayrıca orta konsolun her iki yanına sürücünün ve ön yolcunun küçük eşyalarını saklamasına olanak tanıyan yeni cepler ekledi.
 

Defender 130 için İç Mekan Paketi, Kaptan Koltukları Paketi ile birleştirilerek sekiz koltukludan yedi koltuklu hale getirilebilir. Isıtma ve soğutma fonksiyonlarına sahip ikinci sıradaki iki ayrı koltuk, uzun yolculuklarda konforu artırıyor. Aynı zamanda, aralarındaki koridor, arkadaki üçüncü sıra koltuklara daha kolay erişim sağlıyor.
 

2024 Land Rover Defender İngiltere, Avrupa ve Avustralya pazarlarında halihazırda sipariş edilebilir durumda ve yakında Kuzey Amerika kıyılarına ulaşacak. Bu yılın ilerleyen zamanlarında Defender, Octa takma adını taşıyan yeni bir V8 motorlu off-road odaklı amiral gemisi kazanacak.