yukarı

Kia’ya üç ödül birden: EV6 Yılın Otomobili seçildi

Kia EV6, What Car? Ödülleri’nde hem Yılın Otomobili hem de Yılın Elektrikli SUV’u seçildi.

27 Ocak 2022 kaynak: Kia

2021 yılı Mart ayında piyasaya sunulan Kia EV6, geçen süre zarfında dünyanın önde gelen birçok otomobil uzmanı tarafından övgü almasının yanı sıra farklı ödüllere de layık görülmüştü. Almanya'da Yılın Otomobili Ödülü’nün Premium kategorisini kazanan ve Top Gear tarafından Yılın Crossover'ı seçilen Kia EV6, sonuçları 28 Şubat’ta açıklanacak olan 2022 Yılın Otomobili seçimlerinde de finale kaldı.

Sadece 18 dakikada yüzde 70 şarj ediliyor

EV6, crossover SUV pazarına uzun menzilli, sıfır emisyonlu güç, 800V ultra hızlı şarj ve farklı bir tasarım gibi özellikler kazandırıyor. EV6, WLTP karma döngüde tek bir şarjla 528 kilometreye kadar sürüş menziline ulaşabiliyor. Ayrıca, gelişmiş 800V şarj teknolojisi, sürücünün sadece 18 dakikada yüzde 10'dan yüzde 80'e şarj edebilmesine olanak tanıyor.

Bu, Kia’nın ilk tamamen batarya elektrikli aracı ve şirketin yeni Elektrikli-Küresel Modüler Platformunun (E-GMP) heyecan verici potansiyelini gözler önüne seriyor. Kia, 2026 yılına kadar altı tamamen elektrikli model daha sunmayı hedefliyor ve ürün gamını tamamen elektrikli hale getirmeyi hedefliyor.Kia Sorento için Yılın En İyi Çekici Aracı Ödülü

EV6 dışında Kia Sorento da İngiltere Kamp ve Karavan Kulübü ile birlikte belirlenen 2022 What Car? 'Yılın En İyi Çekici Aracı Ödülü'ne layık görüldü. Sekiz ileri çift kavramalı şanzımana sahip Sorento 2.2 litre CRDi, jüri tarafından karavan veya treyler çekmek isteyenler için ideal otomobil olarak seçildi. Sorento güçlü dizel motoruyla 2.500 kg’a kadar frenli yükleri çekebiliyor.