yukarı

Kia Sorento 2024: Yenilenen iç mekanıyla daha şık

Kia Sorento modern bir tasarıma ve yenilenmiş bir iç mekana kavuştu.

25 Temmuz 2023 kaynak: Kia

Kia Sorento'nun dördüncü nesli, ilk çıkışından sadece üç yıl sonra erken bir makyaj aldı. Bugün Kore'de tanıtılan orta boy SUV, Kia'nın en yeni ve daha rafine tasarım dilini sergileyerek yenilenmiş bir ön yüz ve daha şık bir iç mekan sunuyor. Uluslararası versiyonlar bu yılın ilerleyen dönemlerinde piyasaya sürülecek. Bu yenilemenin, Hyundai Santa Fe'yi radikal bir şekilde yeniden tasarlamasından kısa bir süre sonra gelmesi dikkat çekici.

İlk fark edeceğiniz şey, kaplan burunlu ızgarayı çevreleyen yeni bir çift daha ince ve dikey olarak istiflenmiş LED farlarla vurgulanan yeniden tasarlanmış ön uç. Tampon daha temiz hatlar sergiliyor ve kaput artık burunla kusursuz bir şekilde hizalanmış. Bu makyaj EV9 amiral gemisi SUV ve yakın zamanda makyajlanan Picanto’nun tasarım dilini yansıtıyor ve yakın gelecekte daha fazla Kia modelinde kendine yer bulması bekleniyor.

Yeniden şekillendirilen arka tampon, yeni Kia amblemleri ve şimdi bağlantılı kümelere sahip hafifçe elden geçirilmiş LED arka lambalar dışında karoserin geri kalanı büyük ölçüde değişmeden kalıyor. Buna ek olarak, otomobil üreticisi alaşım jantlar için yeni bir tasarım ve genel yenilenmiş görünümü tamamlamak için yeni dış renk seçenekleri sunmuş.

Kia tasarımcıları iç mekanda, modern estetik için daha temiz çizgiler içeren gösterge paneli için daha modern bir düzen uyguladılar. Öne çıkan özellik, en yeni bilgi-eğlence yazılımını sorunsuz bir şekilde entegre eden çift 12,3 inç ekrana sahip yeni büyük kavisli ekran. Ekranın hemen altında, daha ince klima menfezleri, yeni bir ortam aydınlatma şeridi ve EV6'yı anımsatan revize edilmiş klima kontrolleri, genel iç ambiyansı ve kullanıcı deneyimini geliştiriyor.

Yeni Sorento'nun teknolojik özelliklerine dikkat çekici bir ekleme, orta konsolda bulunan ve araç sahibine aracı çalıştırmak, vale modunu etkinleştirmek ve güvenli ödeme yapmak için kolay erişim sağlayan parmak izi kimlik doğrulama sistemidir. Ayrıca, yeni döşeme seçenekleri arasında siyah/zeytin kahverengisi kombinasyonu ve verilen görselde gösterildiği gibi deri kaplı koltuklar yer alıyor.

Selefinde olduğu gibi, makyajlı Kia Sorento, ana vatanı Kore'de benzinli, dizel ve hibrit versiyonlar da dahil olmak üzere bir dizi motor seçeneğiyle sunulacak ve hibrit model için hem 2WD hem de 4WD konfigürasyonları mevcut olacak. Plug-in hibridin diğer pazarlarda da tanıtılması bekleniyor.