yukarı

Kia Sorento 2020: 1.6 hibritle sürpriz evlilik

2020 Kia Sorento, en az tasarımı kadar güzel bir haberle yaklaşıyor: Hibrit Sorento!

28 Şubat 2020 kaynak: Kia

Amerikanvari SUV'ların modern ve dayanıklı olanlarından seviyorsanız, yeni Kia Sorento'yu buzdolabına magnetlemeye hazır olun... Çünkü bu sefer en azından vergiler engel olmayacak bu sevdaya.

 

1.6 lt. benzinli ve bir adet elektrik motorundan oluşan, 230 hp ve 350 Nm'lik kadro ÖTV atışıyla imha edilmeden Türkiye'ye kadar ulaşabilecek düşünsenize! Tabii kimse Sorento'nun ucuz olacağını düşünmesin ama en azından artık imkânsız değil:)

 

Kia Sorento 2020

 

Avrupa'nın emisyon cezalarını aşan tek seçenek olması bakımından da önemli Sorento'nun 1.6 T-GDi seçeneği. Az önce belirttiğimiz gibi, 1.6 turbo benzinli motora ek 44.2 kW'lık (60 hp) elektrik motoru ve 1.49 kWs'lik lityum iyon polimer bataryayla yol alacak hibrit Sorento.

 

İlerleyen zamanlarda onu şarj edilebilir hibrit seçeneği takip edecek. Diğer motorsa 2.2 lt. dizel. Amerika ve Güney Kore'de 2.5 lt. hacimli (281 hp, 421 Nm) daha aç gözlü bir T-GDi da mevcut. Önden çekiş ya da 4x4 sistem de seçmeli derslerden. Tıpkı 7 koltuk gibi. Bak şimdi aklımıza Skoda Kodiaq geldi!

 

Kia Sorento 2020 arka tasarım

 

2020 sonunda yepyeni bir platformun üstünde yükselecek Kia Sorento, mevcut olandan daha sert, kaslı hatlara, daha kararlı bakışlara sahip. C sütunundaki sivri uçlu kelebek camı ve arkada çift parçalı stoplar da Kia Sorento'nun orijinallik iradesinin sonucu.

 

Kokpitte yan yana takılan 12,3" dijital gösterge paneli ve 10,25" dokunmatik bilgi ve eğlence ekranı son dönem Mercedes dizilişlerini hatırlattı bize. Gerçek hayat yanıltmasın, görünen malzeme ve işçilik kalitesi de benzer bir çağrışım yapıyor. 

 

2020 Kia Sorento kokpit

 

Kumandalar, düğmeler ve havalandırma girişleriyle çok başarılı bir simetri oluşturan ön panel bizimki gibi takıntılı gözlerde kalp emojileri fışkırtacak türden... Havalandırma sistemindeki fiziksel kumandaları da övmeden geçmeyelim. Gözleri ve dikkati yoldan çalan ekran modası bitsin gitsin artık bir zahmet. Teşekkürler Kia!

 

O zaman 100 puan değerinde sorumuz gelsin: "Premium" Avrupalılar kalitesinde bir Kia Sorento, daha uzun garanti süresi ve sorunsuzluk iddiasını da arkasına alarak kalbinizi çalabilir mi?