yukarı

Kia Seltos 2022: Bize niye gelmesin?

Kia, 2019 yılında satışa sunduğu Seltos modelini makyajladı. Makyajla birlikte daha modern tasarım ve dijital kokpit sunuluyor.

30 Haziran 2022 kaynak: Kia

Kia, makyajlı Seltos'un kabin içindeki modern teknolojinin yanı sıra yeni tasarım ipuçlarını gösteren ilk resmi fotoğraflarını yayınladı. Çok uzun zaman önce gibi görünmeyebilir, ancak 2019'da piyasaya sürülen Seltos üç yaşına gelmişti bile. Bu yaş, 2022'yi orta yaşam döngüsü güncellemesi için uygun bir zaman haline getirerek, Seltos’u Kia serisinin daha yeni modellerinin tasarım çizgisine yaklaştırıyor.Makyajlanan SUV’nin ön tasarımında, revize edilmiş ön ızgara ve yeni LED far grafikleri dikkat çekiyor. Tampon da yeniden tasarlandı ve daha basit hava girişleri ve yeni alüminyum tarzı koruma levhası sayesinde daha modern bir görünüm kazandı.Profil değişmeden kalmış ve jantlar için yeni tasarımlar ile iki tonlu seçeneklerle yeni bir renk paleti gelmiş. Değişiklikler, güncellenmiş Seltos'un yeni ve daha dik stopları birbirine bağlayan ve selefinin krom kaplamasını değiştiren tam genişlikte bir LED ışık şeridine sahip olduğu arka kısımda daha belirgin yaşanmış. Bagaj kapağı ve entegre ışıklar ile koruma levhasına sahip arka tampon da yeni.İçeriye geçtiğimizde 10,25 inçlik dijital gösterge paneli ve 10,25 inçlik dokunmatik bilgi-eğlence ekranından oluşan yeni bir dijital kokpit buluyoruz. Ekranlar artık daha büyük Sportage ve diğer Kia modellerine benzer şekilde aynı panel içinde yer alıyor. Orta konsolda klima kontrolleri için yeni düğmeler ve otomatik şanzıman için yeni bir vites seçici bulunurken, gösterge paneli ortam aydınlatması alıyor. Ayrıca daha fazla standart ADAS ve gelişmiş bağlantı bekliyoruz.Kia, Seltos'un motor yelpazesini henüz açıklamadı, ancak güç aktarma organları büyük olasılıkla mevcut modelden taşınacak. Ayrıca bir hibritin eklendiğine dair söylentiler de var, ancak henüz hiçbir şey doğrulanmadı.

Güncellenmiş Kia Seltos'un, özellikleri hakkında daha fazla bilgi edineceğimiz 15 Temmuz'daki 2022 Busan Motor Show'da tam olarak ortaya çıkması planlanıyor. Çıkış, muhtemelen Kore'den başlayacak ve bunu kısa bir süre sonra ihracat pazarları takip edecek.