yukarı

Kia K5 2024: Eğlenceli LED'ler ve yeni teknolojiler

Kore'ye özgü yeniden tasarlanan model, Kuzey Amerika da dahil olmak üzere küresel pazarlar için 2025 Kia K5'in habercisi olabilir.

26 Ekim 2023 kaynak: Kia

Kia, K5 orta boy sedanın makyajlı versiyonunu Kore'de tanıttı ve ilk çıkışından tam 5 yıl sonra bir dizi görsel ve teknolojik güncelleme getirdi.
 

K5'in mevcut nesli (Optima'nın yerini alan) 2019'da piyasaya sürüldüğünde tasarımıyla övgü toplamıştı, muhtemelen bu yüzden Kia tasarımcıları dış tasarımda radikal değişiklikler yapmayı tercih etmedi. Bunun yerine, yeniden tasarlanan ön ve arka tamponlara genişleyen daha modern LED grafikler vererek farları ve arka lambaları değiştirdiler. Ön taraftaki girişler Kia EV6 GT-Line'a benziyor ve arkadaki ördek kuyruğu spoyler daha belirgin. Son olarak, alaşım jantlar için yeni seçenekler ve iki yeni dış renk tonu var; Kurt Grisi ve Moonscape Mat Gri.

Makyajlı Kia K5'in içinde, 12.3 inçlik çift ekranı entegre eden ve fiziksel düğmelerden kurtulan daha şık bir panoramik kavisli ekran bulunuyor. Yeni bilgi-eğlence sistemi, kablosuz güncellemeler, kullanıcının akıllı telefonundan uzaktan kumanda özellikleri, parmak izi kimlik doğrulama sistemi ve KRELL'in isteğe bağlı 12 hoparlörlü premium ses sisteminde keyfini çıkarabileceğiniz müzik akışı hizmetleriyle uyumlu.
 

Aşağıda, klima için revize edilmiş kontroller, kablosuz şarj pedi ve otomatik şanzıman için çok daha küçük bir seçici buluyoruz. Son olarak, iç döşeme Kum, Mars Kahvesi ve siyah olmak üzere üç yeni renk seçeneği ile kişiselleştirilebiliyor.

Kia K5'i için daha karanlık bir görünüm tercih edenler, bir dizi siyah 18 inç veya 19 inç jant, siyah süet tavan döşemesi, ayrıca ayna kapakları, arka difüzör ve egzoz çıkışları için koyu bir kaplama ekleyen "Black Fit" opsiyonel paketini tercih edebilirler.
 

Mekanik değişiklikler, daha iyi ses yalıtımı ile birlikte iyileştirilmiş sürüş konforu için revize edilmiş bir süspansiyon kurulumuyla sınırlı. Kore spesifik modelin motorları arasında 160 HP gücünde atmosferik 2.0 litre MPi, 180 HP gücünde turbo 1.6 litre T-GDi, 146 HP gücünde 2.0 litre LPi ve kombine 195 HP güç üreten daha verimli hibrit yer alıyor.
 

Kia K5, motor seçenekleri ve donanımına bağlı olarak 20.503-29.117 $ arasında değişen fiyatlarla Kore'de ön siparişe sunuldu.