yukarı

Kia, Cenevre öncesi bir doz (daha) elektrik verdi

Yeni elektrikli otomobil konseptini sızdıran Kia, soruları toplayıp Cenevre'de cevaplayacak...

kaynak: Kia

Peki Kia'nın elektrikli konsept otomobili hakkında şimdilik ne biliyoruz?.. Elektrikli olduğunu ve tasarımının heyecan uyandırmasını çok önemsediklerini. 

 

O kadar ki Kia Motors'un Avrupa şubesi Tasarım Başkan Yrd. Gregory Guillaume'un dediğine bakılırsa, bir araba sırf elektrikli diye tasarımı sıradan ve heyecansız olmak zorunda değil imiş. Sayın Guillaume'un moral motivasyonunu bozmak istemeyiz tabii ama biz hem elektrikli hem de baya heyecan verici modeller hatırlamıyor değiliz!

 

Basına dağıtılan görsele bakarak, bunun bir nevi elektrikli "mini Stinger" olacağını söylemek mümkün. Ayrıca, yan aynaların yerini Audi'nin e-tron modellerinden de aşina olduğumuz kameraların alacağı anlaşılıyor. 

 

LED aydınlatma hattının özelllikle ön tarafta cömertçe kullanıldığı bu seksi konsept, yakın zamanda açıklanan tamamen elektrikli kompakt SUV 'Niro EV' konseptinin hemen peşinden geldi. 

 

%100 elektrikli Kia Soul ve Niro'dan sonra bu konsept modeller (elektrikli Hyundai modelleriyle birlikte) Güney Koreli markanın kafayı hangi konuya taktığının kanıtı. 

 

Bu serideki her bir yeni modelin hayli otonom ve bolca "bağlantılı" olması da kimseleri şaşırtmayacaktır.