yukarı
mokka
mokka

Kia Carens 2022: Hintli’de pişti bize de düşer mi?

Kia Carens’in dördüncü nesli tanıtıldı.

kaynak: Kia

Yeni Carens, platformunu Seltos ile paylaşıyor. Her iki model de 1.800 mm genişliğe sahipken, Carens 4.540 mm uzunluğu ve 1.700 mm yüksekliği ile Seltos’tan daha büyük. Dingil mesafesi de sınıfının lideri 2.780 mm.

Estetik olarak Carens, Kia'nın "Opposites United" adlı en son tasarım diline uygun cesur stiliyle selefi minivandan büyük farklılık gösteriyor. Uzun gövdesi için oldukça küçük görünen 16 inçlik jantlar dışında, Carens modern LED ön/arka ışıkları, alüminyum tarzı koruma plakaları ve tüm gövdeyi saran plastik kaplamasıyla gerçek bir SUV gibi görünüyor.İçeride, gösterge paneli bu segmentteki bir otomobil için oldukça modern ve kapılara doğru genişleyen bir tasarıma sahip. Merkezi 10,25 inç dokunmatik ekran, kablosuz güncellemelerle uyumlu Kia Connect bilgi-eğlence sistemini içeriyor. Opsiyonel donanım ayrıca sekiz hoparlörlü Bose Premium Ses Sistemi, 64 renkli ortam aydınlatması, SkyLight açılır tavan, Çoklu Sürüş Modları (Spor/Eko/Normal) artı Kia'nın virüs ve bakterilere karşı koruma sağlayan hava temizleme sistemini içeriyor.Pratiklik açısından, bol miktarda saklama alanına sahip üç sıra koltuk var. İkinci sıra, kolay giriş ve çıkış için “Tek Dokunuşla Kolay Elektrikli Katlanma” özelliğine sahipken, geri çekilebilir koltuk arkalığı masaları, sürgülü tip koltuk altlığı, soğutmalı bardak tutucuları, tüm sıralar için havalandırma kanalları, beş USB-C bağlantı noktası, arka kapı güneşlik perdeleri ve şişeler için saklama cepleri geniş aileler için hayatı kolaylaştırıyor.Kia Carens'in tüm donanım seviyeleri, altı hava yastığı, disk frenler ve ECS, ABS ve Yokuşta Kalkış Kontrolü gibi temel elektronik sistemleri içeren Hi-Secure Güvenlik Paketi ile standart olarak geliyor.

Kaputun altında, atmosferik 1.5 litre benzinli, turbo 1.4 litre benzinli ve 1.5 litre dizel motor seçenekleri yer alıyor. Tüm motor seçeneklerinde 6 ileri manuel ya da 7 ileri ileri çift kavramalı otomatik seçeneği sunuluyor.

Kia Carens, 2022'nin ilk çeyreğinden itibaren Hindistan'da ve diğer seçili pazarlarda satışa sunulacak.