yukarı

Kadınların WWCOTY’de tercihi Citroen C5 X

Citroën C5 X, WWCOTY (Kadınlar Dünyası’nda Yılın Otomobili) organizasyonunda “En İyi Büyük Hacimli Otomobil” ödülünü kazandı.

06 Mart 2023 kaynak: Citroen

Citroën C5 X, WWCOTY (Kadınlar Dünyası’nda Yılın Otomobili) organizasyonunda “En İyi Büyük Hacimli Otomobil” ödülünü kazandı. Jüri kararında C5 X'in benzersiz kabin içi konfor deneyimi, iç mekan genişliği, farklı gövde tipi özelliklerini harmanlayan özgün ve benzersiz siluet konsepti ile iddialı tasarım yaklaşımı etkili oldu.

Kadınlar Dünyası’nda 2023'ün En İyi Büyük Hacimli Otomobili Citroen C5 X2022’de Avrupa’da lansmanı yapılan Citroën C5 X, yüzde 60 şarj edilebilir ürün karması ile markanın elektrikliye geçiş hamlesini de destekliyor. Model yelpazesindeki hibrit oranı, ürün gamına eklenen yeni hibrit versiyon, 180 ë-EAT8 Plug-in Hybrid ile daha da artıyor.

5 kıtada 45 ülkeden 63 otomotiv gazetecisinden oluşan ve tamamı kadınlardan oluşan WWCOTY’nin jürisi “Büyük Ödül”ü 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde açıklanacak.

Citroën C5 X, huzurlu bir seyahat için gerçek bir davet niteliğini taşıyor. Uzatılmış Head Up Display ekran veya Doğal Konuşma Tanımlaması ile 12 inç dokunmatik ekrana sahip tamamen yeni MyCitroën Drive Plus bilgi sistemi gibi teknolojiler, kabin içindeki hayatı kolaylaştırıyor ve benzersiz bir deneyimi beraberinde getiriyor.

Kadınlar Dünyası’nda Yılın Otomobili WWCOTY Citroen C5 X

Citroën C5 X ayrıca, halen C5 X ürün karmasının yüzde 60’ını oluşturan şarj edilebilir Hibrit 225 ë-EAT8’i tamamlayan şarj edilebilir Hibrit 180 ë-EAT8 ile, Citroën’in enerji geçişine mükemmel bir şekilde entegre edilmiş durumda.

Tamamı kadınlardan oluşan jüri, Büyük Hacimli Otomobil, Performans Otomobili, Şehir Otomobili, Büyük SUV, 4X4 ve Aile SUV’u olmak üzere 6 kategoride en iyi otomobilleri seçiyor. Kazanan araçlar, güvenlik, sürüş, konfor, teknoloji, tasarım, verimlilik, çevresel etki ve ödenen paranın karşılığı açısından kendi kategorilerinde mükemmelliği temsil ediyor.