yukarı

Jeep Wrangler 4xe: Şarj edilebilir yabani eser

Bol sıcaklı, maskeli, salgınlı bir gündemde, Jeep Wrangler 4xe elektrik destekli kaçış planları için hazır

kaynak: Jeep

Renegade ve Compass'ın 4xe versiyonlarıyla elektrik takıntısı netleşen Jeep, kendi deyimiyle "Teknolojik açıdan bugüne kadarki en gelişmiş Jeep" olan Wrangler 4xe ile hayli çarpıcı bir adım attı.

 

Jeep Wrangler 4xe hibrit_arabazzi.com

 

Şarj edilebilir hibrit motorlu bu yaban hayat taşıtı, 4 silindirli 2.0 turbo benzinli ve 17 kWs'lik (400 V) bataryadan güç alıyor.

 

Jeep Wrangler 4xe ve şarj edilebilir hibrit motoru

 

İçten yanmalı ve 8 ileri otomatik şanzıma bağlı elektrik motorunun ürettiği toplam güç 375 hp ve 637 Nm. Benzinli motorun önünde, marş jeneratörü görevini üstlenen bir elektrik motoru daha var ki, bu kombinasyon Wrangler 4xe'ye şehir içinde 40 km mesafeye kadar sadece elektrikle yol alma imkânı sunuyor.

 

Araziciler endişelenmesin diye, düşük hızda bolca torkun emirlerinde olacağı müjdesini de veriyor Jeep.

 

Jeep Wrangler 4xe hibrit motorun arazide de iyi iş gördüğünün kanıtı

 

Fiat-Crysler grubunun çılgın çocuğu Jeep'teki bu ani CO2 hassasiyetinin perde arkasında, 2021 başında çıkartma yapacağı Avrupa'nın emisyon kriterleri var malum. Yoksa kovboy şapkalı beyaz adam V6 motorundan vaz geçer mi!..

 

Haliyle, arazi dahil her türlü yol koşulunda bataryadan maksimum fayda sağlayacak özel bir "eSave" moduyla donatılmış Wrangler 4xe. Bu eSave modu önceliği 2.0 litrelik içten yanmalı motora vererek batarya enerjisinden maksimum tasarrufu amaçlıyor.

 

Hibrit Jeep Wrangler 4xe her koşulda tasarruf ve CO2 odaklı

 

Enerji kullanımına ilişkin diğer sürüş modları, öncelikle bataryanın gücünü kullanan "Hybrid" ve daha fazla torka ihtiyaç duyana (ve batarya tükenene) kadar sadece elektrik enerjisiyle yetinen "Electric" modları.

 

Jeep Wrangler 4xe 2021'e modern dokunuşlarla giriyor

 

Dereyi geçerken arka koltukların altındaki batarya ıslanır diye de düşünmeyin, 76 cm derinliğe kadar kolluksuz yüzebiliyor Wrangler 4xe. Tabii ki batarya, tüm kablolar ve elektrik motoru sıvı ve darbelere karşı izole edilmiş.

 

Hibrit motorun elektrik altyapısı Jeep Wrangler 4xe'yi durdurmaktan uzak

 

Elektrik desteği sayesinde arazi koşullarında yüksek güç ve tork için yüksek devirlere ihtiyaç duyulmayacağını söylüyor Jeep. Hatta elektrik motorunun iniş ve tırmanışlarda kontrolü kolaylaştırdığını.

 

Jeep Wrangler 4xe teknolojik olarak en gelişmiş Jeep

 

Sürekli 4x4, 44 derecelik yaklaşma, 22.5 derecelik aşma, 35.6 derecelik uzaklaşma açıları, 27.4 cm taban yüksekliği ve 33" standart lastikler türün meraklıları için giriş niteliğinde bilgiler. Ki o şahıslar kullanımlarına göre farklı çekiş özellikleri sunan "4xe", "Sahara 4xe" ve "Rubicon 4xe" modellerinden birini seçebilecekler.

 

Şarj edilebilir hibrit Jeep motorlu Wrangler 4xe_arabazzi.com

 

Ama "Electric Blue" detaylar, Wrangler 4xe'nin her kesimden kalpli emoji alması için yeterli sanırız:)