yukarı

Jeep Avenger EV: İlk elektrikli Jeep Avrupa yolunda

Jeep, gelecek yıl Avrupa'da satışa çıkacak olan bebek Avenger SUV dahil, dört yeni elektrikli modeilini duyurdu.

28 Eylül 2022 kaynak: Jeep

Küçük elektrikli off-roader, Stellantis'in yeni STLA mimarisinden yararlanan yararlanıyor ve ekim ayında Paris Motor Show'da tüm detayları açıklanacak. Jeep, Amerika'da sattığı otomobillerin yüzde 50'sinin 2030 yılına kadar elektrikli olmasını taahhüt etti, ancak Avrupa'da bu rakam yüzde 100'e yükseliyor ve Avenger, şirketin bu hedefe ulaşmasının anahtarı. İlk olarak bu yılın başlarında grupların uzun vadeli planlarının sunumunda Stellantis Dare Forward'da görülen Avenger, Polonya'nın Tychy kentinde, hala gizli olan Alfa Romeo ve Fiat SUV'larla birlikte üretilecek. Avenger, Renegade'in altında Jeep'in Avrupa serisine dahil olacak.

jeep avenger

Bir şehir otomobili olarak konumlandırılmasına rağmen, Avenger etkileyici yerden yükseklik ve yaklaşma açıları ile 400 km'lik bir elektrikli sürüş menzili vaat ediyor. Jeep, en küçük SUV'sinin tüm teknoloji tutkunlarının beklediği modern bir iç mekan ve bol miktarda alan sunacağını açıkladı.

jeep avenger

Avenger, 95 HP'lik tek veya çift elektrikli motor ile hibrit bir versiyonla yollara çıkacak. Hibrit versiyonun EV moduyla neredeyse aynı görünmesi planlanıyor, aslında DS 3 Crossback gibi otomobiller tarafından kullanılan eski Stellantis CMP platformu üzerine inşa edilecek. Avenger’ın hem önden hem de dört tekerlekten çekişli versiyonları olacak.

jeep avenger

Jeep, Avenger'ın fiyat etiketi açıklanmadı ancak Avrupalı tüketiciler, otomobil Paris'te tam olarak ortaya çıktığında 17 Ekim'den itibaren sipariş verebilecek.

jeep avenger