yukarı

Jaguar F-Type 2021: Makyajlı atletik lüks Türkiye’de

Jaguar’ın süper spor otomobili yeni Jaguar F-TYPE, 2.0 motoru ve daha da yakıcı hatlarıyla Türkiye yollarında

kaynak: Jaguar - Borusan Otomotiv

İlk olarak 2013 yılında yollara çıkan Jaguar F-Type, tasarımıyla bir çok otoritenin övgüsünü almıştı. Hatta sadece övgüyle kalmamış, hatta ’’World Car Design of the Year’’ ödülüne layık görülmüştü.

2017'de de makyajlanan Jaguar F-Type, 2021'de gelen ikinci tazeleme operasyonundan yeni nesil kıvamında,
kapsamlı yeniliklerle çıktı.

Yeni Jaguar F-Type 2020 makyajlı kasasıyla Türkiye'de_arabazzi.com

İlk temasta yakmaya başlayan yenilikler yatay pozisyona geçen keskin bakışlı LED farlar, genişleyen ön ızgara ve tampondaki yeni hava girişleri. Arkadaki yenillikler daha mütevazı olsa da stoplardaki yeni imzaya kimse hayır demez herhalde.Direksiyonun 3 kollu tasarımı tüm temel fonksiyonları rahatça yerine getirirken, elleri direksiyondan ayırmadan vites değiştirmeyi sağlayan kanatçıklar ile sürücülere kullanım kolaylığı sağlanıyor.Sürücü odaklı teknolojilerini artıran yeni Jaguar F-TYPE, artık yüksek çözünürlüklü ve arayüzü özelleştirilebilen 12,3 inçlik dijital gösterge paneline kavuşmuş. Multimedya sistemi Apple CarPlay bağlantı imkânı sunarken, Meridian ses sistemi kabinde artan malzeme kalitesinin akustik yorumu gibi.

2021 Jaguar F-Type 12,3" dijital gösterge paneli ve Apple CarPlay ile döndü_arabazzi.com

Yeni Jaguar F-TYPE’ın Sport ve Performans koltukları spor otomobil anlayışıyla tasarlanmış. Koltukların daha hafif magnezyum yapısı, daha önceki modele göre 8 kg'ın üzerinde ağırlık tasarrufu sağlıyor. Koltukların ince formu daha az yer kaplarken, yolcuya daha fazla alan yaratıyor. Performans koltuklar ise dinamik sürüş sırasında daha yüksek yan destek sağlarken, daha fazla konfor için soğutma seçeneğine de sahip.

Yeni Jaguar F-TYPE 2.0 lt. ve 300 hp'lik 4 silindirli turbo motora sahip_arabazzi.com

Yeni Jaguar F-TYPE’ın 2.0 lt. hacimli ve 300 hp'lik 4 silindirli turbo motoruna, direksiyona monte edilmiş vites kanatçıklarıyla da yönetilen Quickshift şanzıman eşlik ediyor.

Yeni Jaguar F-Type ve direksiyona monte kanatçıklarıyla da yönetilen Quickshift şanzıman_arabazzi.com

0’dan 100 km/s hıza sadece 5.7 saniyede ulaşabilen yeni Jaguar F-TYPE’ın egzoz sesi, yüksekliği ve tonu standart olarak sunulan Değiştirilebilir Aktif Egzoz sistemiyle kontrol edilebiliyor.

Yeni Jaguar F-Type sportif lüksün İnglizce tarifi_arabazzi.com

İlk olarak Coupé tasarım ve 1.448.313 TL’lik fiyat etiketiyle satışa sunulan yeni Jaguar F-TYPE’ın, önümüzdeki aylarda Convertible seçeneği de sınırlı sayıda showroom’da yerini alacak.

Yeni Jaguar F-Type'ın Türkiye açılış fiyatı 1.448.313 TL idi ama siz bu satırları okurken muhtemelen çok uzaklarda olacak_arabazzi.com