yukarı

Jaguar F-Type 2020: Makyaj sana çok yakışıyor F-Type!

2017'deki hafif makyajdan sonra tasarım, dijitalleşme ve teknik hamlelerle bir kez daha yenilendi F-Type...

19 Aralık 2019 kaynak: Jaguar

İlk temasta yakmaya başlayan yenilikler yatay pozisyona geçen keskin bakışlı LED farlar, genişleyen ön ızgara ve tampondaki yeni hava girişleri. Arkadaki yenillikler daha mütevazı olsa da stoplardaki yeni imzaya kimse hayır demez herhalde.  

Makyajın bir diğer güzelliği, artık imzası heline gelmiş siluetin bozulmadan kalmış olması. 

Kokpit vitrinindeki yenilikl 12,3 inçlik yeni dijital gösterge paneli. Yeni bilgi-eğlence sistemi ve artan malzeme kalitesini de listeye ekleyebiliriz ama çılgın bir değişiklik haliyle. 

Biliyoruz V6 motor ve manuel şanzımanın tedavülden kalkması moralinizi sıfırladı ama hemen koyvermeyin. Zira yeni Jaguar F-Type 5.0 lt. hacimli V8'lik bir orkestraya ev sahipiliği yapıyor... 

450 hp ve 580 Nm'nin işbirliği, V8'li F-Type'ı 4,5 saniyede 100 km'ye taşıyor. Birçok yeni elektrikli sporcuda rakamlar çok daha çılgın ama F-Type'ın sesini duyunca saniyeler formalite kalıyor... 

Az daha pisleşmek isterseniz, aynı motorun SVR'sine yönlendireceğiz sizi. 570 hp ve 700 Nm'ye çıkan rakamlar 100 km/s'i de 1 saniye kısaltırıyor. 

Bütün bu değişiklikler teknik yenilikleri de beraberinde getirdi. Elden geçirilen şasi, süspansiyon sistemi ve direksiyon ayarlarıyla Jaguar F-Type virajlar konusundaki uzmanlığını geliştirmiş durumda. 

Tüm motorlarda kullanılan 8 ileri Quickshift otomatik şanzıman, Jaguar F-Type R'da (direksiyondan kumandalı) daha hızlı tepkiler verecek şekilde revize edilmiş. 

"Komşular V8'li kedimizden rahatsız olmasın" diyenlerin, iniş ve kalkışlarda "sessiz mod" düğmesine dokunması yeterli. İnceliğe bakar mısınız! 

ÖTV çarpması sonucu gözünü vergi cennetinde açmak istemeyen vatandaşlarımız için, 2.0 lt. hacimli ve 300 hp'lik bir 4 silindirli Jaguar F-Type da hayatına devam ediyor. 

0-100 sprintini 5.7 saniyede tamamlayan bu arkadan itişli "normal" F-Type, 65.000 Euro'yu aşan fiyatlarla 2020'nin ilk çeyreğinde Avrupa turnesine başlayacak.