yukarı

Jaguar E-Pace 2021: Kedi SUV'ların küçüğü yenilendi

Jaguar E-Pace'in ilk bakışta fazla algılanmayan makyajı derinlere indikçe güzelleşiyor...

kaynak: Jaguar

Konu makyaj olduğuna göre, tasarımdan başlayalım. İngiliz kedigil üreticisinin Q3, X1, GLA gibi rakipleri hedef alan kompakt SUV'u Jaguar E-Pace, ön cephesini elmas kesim detaylara sahip yeni bir tampon ve ağ tasarımlı ön ızgara ile değiştirmiş. E-Pace ayrıca Pixel LED teknolojisi ile opsiyonel olarak sunulan Double J gündüz farı imzalı yepyeni LED farlara kavuşmuş.

Arka kısımda ise E-Pace, tamponun altında konumlandırılan ağ şeklinde sir parçaya yer vermiş. Jaguar ayrıca tamamen elektrikli I-Pace'ten ilham alan ve şık bir grafikle tamamlanan yeni LED arka farları yenilenen E-Pace’de de kullanmaya başlamış.

Yeni Jaguar E-Pace 2021 makyaj_arabazzi.com

Kabinde de bazı önemli değişiklikler yapılmış ve bu değişikliklerin tümü yenilenen E-Pace'in eski modelden çok daha kaliteli hissettirmesini sağlamışa benziyor.

İç mekânda, şirketin en yeni Pivi Pro bilgi-eğlence sistemine sahip 11,4 inç kavisli ekran kendini gururla gösteriyor. Bunlara ek olarak Jaguar E-Pace, yeniden tasarlanmış bir sürüş modu seçim sistemi ve 15W kablosuz şarj özelliğine de kavuşmuş. Anahtarın temas noktaları da artık yumuşak dokunuşlu malzemelerle kaplanmış. Yeni direksiyon simidini de unutmayalım tabii.

Jaguar E-Pace'in makyajlı kokpiti_arabazzi.com

Yenilenen E-Pace’in kabuğunun altında, güncellenen ön süspansiyon bağlantılarını da içeren yeni bir mimari sunuluyor. Bu yeni yapı, titreşimi de azaltarak daha konforlu sürüşlere yardımcı olma iddiasını taşıyor.

Jaguar E-Pace, satışa sunulduğu pazara bağlı olarak farklı motor seçenekleri sunacak. Serinin temelinde, 250 hp ve 365 Nm tork üreten, 9 ileri otomatik şanzıman ve dört tekerlekten çekiş sistemi ile eşleştirilmiş 2.0 litrelik turbo şarjlı dört silindirli bir motor bulunuyor.

Jaguar E-Pace'in 2021 makyajı hafif ama etkili olmuş_arabazzi.com

2021 model yılına özel yenilikse, hafif hibrit teknolojisine sahip 2.0 litrelik turbo şarjlı 4 silindirli ve 300 hp - 400 Nm tork üreten E-Pace 300 Sport modeli olmuş.

E-Pace 300 Sport, ön ve arka akslar arasında torku aktarabilen Jaguar’ın ikinci nesil Aktif Sürüş Hattı AWD sistemini sunuyor. Bu elektronik kontrollü sistem, sadece 100 milisaniyede torkun %100'ünü arka tekerlere yönlendirebiliyor.

Yeni Jaguar E-pace 2021 başında satışa sunulacak_arabazzi.com

Yenilenen Jaguar E-Pace'in Avrupa pazarı teslimatları 2021'in ilk çeyreğinde başlayacak. Benzinli E-Pace'in Avrupa satış fiyatı yaklaşık 39.000 Euro'dan başlayacak.