yukarı

İkinci elde en çok tercih edilen Fiat Egea oldu

Vavacars, 2023'ün ilk yarısında en çok satılan 10 araç modelini açıkladı.

21 Temmuz 2023 kaynak: Vavacars

Buna göre; yılın ilk yarısında ikinci el araçlarda en çok talep gören model yüzde 9 ile Fiat Egea olurken, Renault Clio yüzde 6 ile ikinci, Renault Megane ise yüzde 5 ile üçüncü sırada yer aldı. Marka bazında ise Fiat, Renault ve Volkswagen, toplam satışların yüzde 38’ini oluşturdu.

Sıfır araçlarda yaşanan erişim problemi nedeniyle ikinci ele yoğun ilgi her geçen gün artarken, VavaCars, en çok tercih edilen modellere ilişkin dikkat çekici istatistikler paylaştı. VavaCars’ın verilerine göre, 2023’ün ilk 6 ayında kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen ikinci el araç modeli açık ara farkla Fiat Egea oldu.

Yılın ilk yarısında ikinci elde en çok tercih edilen ilk 10 araç modeli arasında; Fiat Egea yüzde 9 ile ilk sırada yer alırken, yüzde 6 ile Renault Clio ikinciliğe, yüzde 5 ile de Renault Megane üçüncülüğe yerleşti. İlk 10’da yer alan diğer araç modelleri ise sırasıyla Volkswagen Polo, Honda Civic, Toyota Carolla, Volkswagen Golf, Opel Astra, Hyundai I20, Seat Leon ve Ford Focus oldu. Fiat, Renault ve Volkswagen markaları toplam satışların yüzde 38’ini oluştururken, ilk 10’da yer alan modeller ise toplam satışların yüzde 44’ünü kapsadı.