yukarı

Hyundai Tucson N Line: Sportif SUV sever miyiz?

Hyundai’nin başarılı kompakt SUV’u Tucson da N Line donanıma kavuştu.

kaynak: Hyundai

Hyundai'nin dördüncü nesil kompakt SUV'u Tucson hakkında bolca yazdık, çizdik, sevdik ve yükseldik daha önce. i30 N ile başlayan atletikleşme sürecinde de yılların GTI'larına, R'larına nasıl kök söktürdüklerini de konuştuk bol bol. Sonra adetten olduğu üzere, "güçte makul, tasarım ve karakterde sportif" N Line Hyundai'ler sahne aldı. Bunlara, Türkiye'de üretilen taze i20 N Line da dahil.Şimdi sıra, tasarım ve teknoloji atılımıyla afallatan yeni Hyundai Tucson'ın N Line versiyonunda. Bol açılı, çok geometrili, elmas kesim "parametrik" tasarımlı yeni Tucson yeterince ateşli değilmiş gibi, "Tucson N Line" için ocağın altını biraz daha açıp kapağı aralık bırakmış Hyundai. Dilerseniz motor seçeneklerinden başlayalım ki Tucson N Line göründüğü kadar sportif olabilir mi, kendiniz karar verin.Hyundai Tucson N Line'ın 4 farklı T-GDI benzinli ve 1 adet CRDi dizel seçeneği olacak. Bu ne dengesizlik diyenler için, Eylül ayında Avrupa'daki elektrikli araba satışlarının tarihte ilk kez dizel motorluları geçtiğini, pek çok markanın dizel motor geliştirmeyi bıraktığını hatırlatalım. Gerçi, "T-GDI" ismini her görüşte içimiz önce bir dizel oluyor ya neyse...Bu 1.6 T-GDI motor, Tucsonseverlerin kollarına dört farklı stilde koşacak: 150 hp'lik klasik benzinli, 150 ya da 180 hp'lik ve 48 volt destekli "mild" (daha doğrusu light) hibrit, 230 hp'lik tam hibrit ve 280 hp'lik şarj edilebilir hibrit. Dizeldeki tek seçenekse 136 hp'lik ve yine 48 Volt destekli 1.6 CRDi. Hyundai bayine giderken yanınıza pijama, terlik de alırsınız ki kararsızlık uzayabilir!Şaside herhangi bir değişiklik yok ama elektronik kontrollü adaptif süspansiyon sistemi (opsiyonel) kadroya katılmış. Konfordan taviz vermeyen ama daha diri bir Tucson'u hedeflediğini belirtiyor Hyundai. Bunun nasıl olsa bir de safkan "N"i olur, isterseniz artık "Line" kısmına geçelim...

Ayaklarına 19 inçlik özel jantları geçiren Tucson N Line, karartılmış ön ızgara, LED farlara reflektör takviyesi, daha geniş hava girişleri, kanat tasarımlı tampon, gövde rengi çamurluklar, arkada gümüş renkte sport difüzör ve çift egzoz çıkışı göze çarpan kas egzersizleri.

İçerideyse süet/deri döşemeli ve kırmızı dikişle "N sport" ön koltuklar, direksiyon ve şanzımandaki N damgaları, siyah tavan ve bolca krom, metal dekorla ısıyı yükseltiyor N Line Tucson. Tabii dijital gösterge panelindeki sportif grafikleri de unutmayalım.

Ne dersiniz, Avrupa'da 2021 ilkbaharında satışa sunulacak Hyundai Tucson N Line için ısınma hareketlerine başlasak mı?