yukarı

Hyundai Stargazer X: Fütüristik görünümlü ekonomik crossover

Stargazer, 200 mm yerden yüksekliğe sahip maceracı görünümlü bir donanıma sahip.

16 Ağustos 2023 kaynak: Hyundai

Hyundai, Asya pazarlarındaki belirli müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için ürün yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Bunun son örneği, Mitsubishi Xpander Cross'a rakip olarak crossover esintili görünüme sahip üç sıralı minivanın yeni bir versiyonu olan Hyundai Stargazer X.

Stargazer X, standart modelin piyasaya sürülmesinden bir yıl sonra, 2023 Gaikindo Endonezya Uluslararası Otomobil Fuarı'nda (GIIAS) tanıtıldı. Tek kutu oranlarını ve Staria'dan ilham alan tam genişlikteki LED'lerini koruyor ancak crossover ve SUV dünyasından alınan birkaç maceracı parça ekliyor.

Ön taraftaki değişiklikler arasında yontulmuş kaput, krom desenli geniş ızgara ve daha koyu çerçevelere sahip ayrık farların etrafındaki siyah kaplama yer alıyor. Profil, iki tonlu 17 inç jantlar ve tavan raylarının eklenmesinin yanı sıra, kutu gibi tekerlek kemerlerinin etrafındaki ve yan eteklerdeki cömert plastik kaplama ile karakterize ediliyor. Arka kısımda bir spoyler uzantısı ve daha boyasız plastikle çevrili belirgin bir kızak plakası içeren yeniden tasarlanmış bir tampon var.

SUV'den ilham alan yeniden tasarım, Stargazer X'in her boyutta biraz daha büyümesini sağlayarak 4.495 mm uzunluğunda, 1.815 mm genişliğinde ve 1.710 mm yüksekliğinde olmasını sağladı. Standart modele kıyasla 200 mm'lik cömert yerden yükseklik 15 mm artırılmış. Zemin ile yer arasındaki ekstra boşluk ve koruyucu kaplama, Stargazer X'in sadece önden çekişli olarak kalması nedeniyle arazi kimlik bilgileri üzerinde olumlu bir etkiye sahip olan tek unsur.

Tahmin edilebileceği gibi, standart Stargazer'a kıyasla mekanik bir değişiklik yok. Bu, crossover versiyonun 115 HP ve 144 Nm tork üreten elektrikli olmayan atmosferik 1,5 litrelik dört silindirli benzinli motoru koruduğu anlamına geliyor. Bu motor 6 ileri manuel ya da CVT otomatik vitesle eşleştirilerek gücü ön tekerleklere gönderiyor.

İçeride, üç sıralı kabin, ikinci sıradaki kaptan koltuklarını seçip seçmeyeceğinize bağlı olarak 6 koltuklu veya 7 koltuklu konfigürasyonlarda mevcut. Sunulan özellikler arasında 8 inçlik dokunmatik bilgi-eğlence ekranı, gösterge panelinde 4,2 inçlik bir ekran, ortam aydınlatması, Bose ses sistemi, birkaç ADAS ve kırmızı dikişli suni deri döşeme yer alıyor. Aile dostu pratiklik açısından, gösterge panelinde gizli bir tepsi, aydınlatmalı bardak tutucular, ayrıca koltuk arkalıklarında cepler ve katlanabilir masalar var. Bagaj, tüm koltuklar yerindeyken 200 lt yük alabiliyor, ancak üçüncü sıra katlandığında kapasitesi 585 lt'ye çıkıyor.