yukarı

Hyundai Seven: Ioniq 7'den haberler

Hyundai'nin 7 kişilik elektrikli SUV konsepti SEVEN öncelikli hedefi ABD için, Los Angeles fuarında tanıtıldı. Ioniq 7 mi dediniz?

21 Kasım 2021 kaynak: Hyundai

Muhtemelen sıradan Amerikalı için sıradan bir fiyatla satışa sunulacak olan yeni, büyük ve %100 elektrikli Hyundai SUV'u "Seven".

3.2 m'lik aks mesafesi (ön ve arka tekerler arası) üstünde yedi kişilik bir kabin, içeride VIP bekleme salonu tadında "lounge" ambiyansı ve teknik olarak bugün Ioniq 5'te kullanılan altyapı ve motorları kullanacak olmanın rahatlığına sahip Hyundai Seven konsepti.

Hyundai Seven_Ioniq 7_arabazzi.com

"Seri üretime kadar çok şey değişir" diye düşünüyorsanız, Ioniq 5'i hatırlayın lütfen. hani şu gelecekten gelmiş tasarımıyla her kıyaslamada premiumları bile fena hırpayalan Ioniq 5. Elbette seri üretim bandından inen araçta birkaç değişiklik olacaktır.

Hyundai Seven elektrikli SUV_arabazzi.com

İçeride oturma odasından arabaya doğru hafif bir dönüşüm, ihtiyaç olmadığında kaybolan bir joystick yerine hep meydanda olan bir direksiyon ve bir iki minik normalleşmeyle nihayetlenir diye düşünüyoruz. İsminin de Ioniq 7 olması sürpriz olmayacaktır.

Hyundai Seven konseptinin iç mekanı lounge havasında_arabazzi

Bu arada, pandemi nedeniyle hijyen ve ekolojiye takıntılı hale geldiğinizi düşünüyorsanız, kendinize haksızlık etmeyin. Dışı bio-boya kaplı Hyundai Seven, içeride geri dönüştürülmüş malzemelere ağırlık vermiş.

Hyundai Seven tam bir hijyen uzmanı_arabazzi.com

Yolcular birbirine virüs bulaştırmasın diye havacılıktan esinlenmiş bir sistemle aynı anda hem dikey hem de yatay havalandırma yapıyor Seven. Yolcular araçtan indiğinde ise UV ışınları yayarak ortamı bakteri ve virüslerden arındırıyor.

Ioniq 7'nin bol pixelli tasarımı_arabazzi

Hyundai'nin muzaffer elektriklisi Ioniq 5 ve Kia'nın uzaylısı EV 6 gibi, E-GMP platforumunu kullanacak Ioniq 7. Pardon, Seven. Maksimum donanımda 480 km menzil ve 592 beygir gücü daha da ileri taşıyabilir Hyundai ama en hızlı şarj noktasında 20 dakikada %10'dan %80 kapasiteye ulaşma iddiası şimdiden yeterince iyi.Gerisi de kapı içlerindeki tüplerden yayılan ambiyans aydınlatma, ayakkabı bakım ünitesi, buzdolabı ve tavanda komple OLED ekran gibi her otelin lobisinde bulabileceğiniz detaylar işte.

Hyundai Seven B sütunsuz konsept_arabazzi.com

İnşallah hepsini standart donanıma koymazlar da bütçemizi zorlamadan alıveririz!