yukarı

Hyundai Kona N baklavaları gösterdi

Hyundai'nin sportif küçük SUV'u Kona N'in yeni görüntüleri yayınlandı. Bir film olsaydı, Barbar Kona N olurdu...

10 Mart 2021 kaynak: Hyundai Motors

Aralık ayında yayınlanan ilk kuplelerin ardından, neredeyse tüm açıklığıyla sporsever gözlere sıkı bir ziyafet çekti Hyundai Kona N.

Yeni Kona N, yakın zamanda makyajlanan Hyundai Kona'nın zırh delici versiyonu gibi duruyor. Ön ızgarada genişleyen hava girişleri ve sportif motifler raha büyük balıkları yutacak şekilde tasarlanmış.

Yeni Hyundai Kona N

Elden geçen LED farlar köpekbalığı solungaçları hissi verirken, tamponun altındaki kırmızı çizgi suların iyice ısındığının işareti.

Profildeki en büyük değişim gövde rengine bürünüp alçaktan uçma algısını güçlendiren çamurluklar. Geçen yıl Nürburgring testlerinde kullanılan jantlar da kadrodaki yerini korumuş.

Hyundai Kona N 2021

Daha da barbar görünen arka tarafta, tavan spoylerinin ortasındaki üçgen stop lambası Hyundai N'lerin ıslak imzası sayılır. Özel LED stoplar, alttaki ince kırmızı hat ve vahşi difüzörün iki yanındaki geniş egzoz çıkışları da filmin oldukça hareketli geçeceğini gösteriyor.

Ford Puma ST ve VW T-Roc R gibi sıkı rakipler karşısına çıkacak olan Hyundai Kona N teknik açıdan henüz netlik kazanmış değil.

Hyundai Kona N nasıl?

Yeni i30 N'deki 280 hp'lik 2.0 motor kendisine daha çok yakışacak olsa bile, i20 N'de kullanılan 204 hp'lik 1.6 motorun yerli tohum vergilerimizle en azından bir şansı olabilir diye düşünüyoruz. Çift kavramalı DCT otomatik şanzıman da üstüne acılı sos olur.

Hyundai Kona N'in lansman tarihi, bize gelip gelmeyeceği ve fiyat bilgisi henüz netlik kazanmadı ama sevenleri çok da beklemeyecek gibi görünüyor!..